Sklenice po nakládaných okurkách nemusí skončit ve sběru. Snadno je zbavíte zápachu a znovu využijete

Máte doma zásobu nakládaných okurek, které milujete? Určitě po nich skladujete také sklenice, které se pak dají použít na něco jiného. Bohužel i když sklenice vymyjeme a jsou čisté, může se stát, že budou zapáchat po láku z okurek. Co můžete udělat pro to, abyste se zápachu zbavili a sklenice mohli použít na jiné potraviny? Ukážeme vám tipy, které mohou pomoci.

Zápachu se zbavíte snadno

Sklenice nemusíte vyhazovat, pokud zapáchají po okurkách a jejich láku. Většinou k tomu používáme sklenice, které najdeme doma. Do sklenic se snadno mohou dostat také jiné pachy, obyčejné mytí nejen v ruce, ale také v myčce nemusí být dostačující. Co tedy dělat, jestli chcete sklenice ještě dále používat?

Doporučený článek:  Orchidej si zaslouží to nejlepší. Díky výživné svačince se zanedlouho obsype barevnými květy

Vyzkoušet můžete prostředky, které najdete v každé domácnosti a hodí se nejen k úklidu, ale právě k vyčištění sklenic, aby voněly a mohli jste do nich dávat také jiné potraviny než obyčejné zavařené okurky. Zkuste kombinaci jedlé sody a octa. Jsou to produkty, které jsou levné a snadno k dostání. Smíchejte je, aby vznikla pasta, kterou pak sklenice vyčistíte. Objevit by se měla aktivní pěna.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i káva

K odstranění zápachu pak můžete použít nejen tyto dva prostředky, ale také například kávu. Hodně lidí si chválí i obyčejnou hořčici, kterou stačí sklenici potřít, a máte hotovo. Nezapomeňte na horkou vodu, která bude velkým pomocníkem. Voda s hořčicí si snadno se zápachem poradí. A pokud máte doma mořskou sůl, můžete použít také tu.

Doporučený článek:  Praktické návyky pro úspornější vaření na elektrickém sporáku

Do sklenice nasypte lžíci mořské soli, zalijte trochou vlažné vody, protřepejte a nechte chvilku působit. Sklenice bude nejen zářit čistotou, ale hlavně přestane zapáchat a budete ji moci ještě využít. Po každém mytí sklenice nechte otevřené, nikdy na ně nedávejte víčka. Víčka skladujte na jiném místě. Sklenice pak můžete používat tak dlouho, dokud bude sklo dobře držet.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/q-and-a/a2469/eliminate-pickle-odor-feb02/
.

Doporučené články