Šišky se hodí přidat do kompostu, do půdy během přesazování i na záhon jako mulč

Šišky jsou častým problémem lidí, kteří mají na pozemku jehličnaté stromy. Na zahradě i doma je přitom můžete využít hned několika způsoby. Jedná se nejen o krásnou dekoraci do interiéru, ale také vám pomohou při pěstování květin. Poradíme vám hned čtyři způsoby, jak můžete šišky využít na své zahradě nebo doma.

Kompost

Máte-li na zahradě rostliny, které milují kyselou půdu, měli byste si pro ně připravit také kompost jako hnojivo. A v tomto případě budou šišky skvělou složkou. Potom můžete kompost použít pro hnojení rostlin, jako jsou jehličnany, hortenzie, rododendrony, magnolie nebo americké borůvky. Kyselý kompost pro tyto rostliny bude fungovat naprosto zázračně.

Doporučený článek:  Bobkový list ochrání zásoby potravin před nálety škůdců. Moli i mouchy okamžitě prchnou

Mulčování

Šišky se rozpadají pomaleji než kůra. Jestli potřebujete na zahradu mulč, tohle bude skvělou možností, jak šišky zpracovat. Navíc bude substrát kyselejší, což bude pro určité druhy rostlin prospěšné. Navíc podle nich také poznáte vlhkost půdy. Když jsou šupiny uzavřené, je půda dost vlhká. Na suché půdě zůstanou šupiny otevřené a budou čekat na vodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Květináč

Pokojové rostliny jsou pýchou mnoha lidí. I v tomto případě můžete využít šišky jako ukazatel vlhkosti půdy. Nechte šišky chvíli na bílém papíře nebo prostěradle, aby je opustil veškerý hmyz. Potom šišku jednoduše vložte do květináče a pozorujte její chování jako v předchozím případě. Snadno poznáte, kdy musíte rostlinu zalít.

Doporučený článek:  Úžasně tenké palačinky, které se rozplývají na jazyku: stačí myslet na dvě základní věci

Přesazování rostlin

Šišky se stanou také jedinečnou drenážní vrstvou v případě, že rostliny přesazujete do většího květináče nebo vysazujete nové kousky. Na dno květináče umístěte šišky a zasypejte zeminou podle druhu rostliny. Je to velmi jednoduchý a levný způsob, jak získat drenáž, která bude chránit nové květiny před přelitím. Jak vidíte, šišky můžete na zahradě i doma využít mnoha způsoby. Nyní se na ně již díváte jinak, že?

Zdroj: https://www.woodlandtrust.org.uk/blog/2020/10/when-do-pine-cones-fall-and-what-to-do-with-them/
.

Doporučené články