Brambory zklidní žaludek, projasní pleť a pomohou také při čištění

Brambory jsou jednou z nejčastějších příloh k jídlu nebo přísad do polívek. Slouží také k zahuštění, pokud nechcete přidávat mouku. Nejedná se ale pouze o přísadu do jídla. Ve skutečnosti je tato zelenina velkým zdrojem vitamínů a minerálů. Využít je tedy můžete nejenom v kuchyni, ale také v dalších odvětvích.

Jak už bylo zmíněno, brambory obsahují:

  • vitamíny A, B1, B2, B3, B6 a C,
  • kyselinu listovou,
  • vápník, železo, fosfor, selen a draslík,
  • bílkoviny a vlákninu.

Všechny tyto látky jsou nesmírně důležité pro lidské tělo, zejména pro kosti, svaly, klouby, kůži, vlasy i nehty. Veškeré minerály jsou zase důležité pro imunitní i nervový systém, prospívají srdci, cévám i metabolismu. V jakékoli podobě jsou brambory pro naše tělo a organismus prospěšné.

Doporučený článek:  Vylepšete míchaná vejce o netradiční ingredience. Citron, smetana či majonéza je dovedou k dokonalosti

Ideální potravina pro podrážděný žaludek

Trápí vás bolesti břicha? Neztrácejte čas ležením a oddalováním úlevy. Místo toho využijte brambory, které vám pomohou napravit natropenou paseku uvnitř vašeho těla. Vytvořte si šťávu z brambor a nešetřete. Oloupejte a očistěte brambory a poté je vymačkejte přes odšťavňovač, abyste získali šťávu. Pijte 3× denně tuto šťávu po jedné deci. Výsledek nebude dlouho trvat a brzy se vám uleví. Pokud vám nechutná samotná šťáva, zkuste přidat med nebo přidejte šťávu z červené řepy, mrkve nebo kořenové petržele.

Doporučený článek:  Mrazák předejde plýtvání s potravinami, některé jídlo tam však nepatří
Zdroj obrázku: Freepik

Pomáhá v bojí s akné

Brambory jsou skvělým parťákem v boji s problematickou pletí. Nastrouhejte několik brambor a vymačkejte z nich všechnu tekutinu. Nachystejte si vatový tampon a vyčistěte si následně pleť. Brambory můžete aplikovat také jako pleťovou masku, stačí nakrájet brambory na jednotlivé plátky a přiložit na obličej. Nechte působit alespoň 30 minut. Po chvíli ucítíte, jak je vaše pleť čistější a zdravější.

Čisticí prostředek

Brambory můžete využít také jako čisticí prostředek na různé potíže nebo povrchy. Tak například proti rzi pomůže rozkrojená půlka syrové brambory, kterou začnete leštit rez nebo kožené boty, zatímco pro vyleštění stříbra se hodí spíše uvařené brambory v celku se slupkou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/potato-for-face, https://www.boldsky.com/home-n-garden/improvement/2012/surprising-uses-of-potatoes-031294.html, https://www.medicalnewstoday.com/articles/280579, https://health.ucdavis.edu/blog/good-food/potato-health-benefits-and-why-you-should-eat-more-spuds/2022/05, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-potatoes
.

Doporučené články