Ocet a jedlá soda nezklamou ani při čištění trouby

Čištění trouby je úkol, kterého se nechce zhostit nikdo z rodiny. Ve chvíli, kdy je potřeba dát troubu po nedělním obědě do pořádku, zmizí všichni členové jako pára nad hrncem. Co dělat? Je potřeba se pustit do práce, ale rozhodně není potřeba vnitřní stěny drhnout drátěnkou nebo odstraňovat připečené skvrny nožem. Zbytečné se vnitřní prostor poškrábe, k tomu je takové čištění náročné. Pomohou běžné a účinné prostředky, které má každý doma, k tomu stojí pakatel.

Doporučený článek:  Jednoduché návyky pomohou udržet mikrovlnnou troubu čistou

Pozor na chemické prostředky

V regálech obchodů a drogerií se nachází desítky různých výrobků, které pomohou s odmaštěním nebo vyčištěním trouby. Kromě toho, že stojí nehorázné peníze, slibují zcela nereálné výsledky nebo mají sice vysokou účinnost, ale jsou plné chemikálií, které ohrožují lidské zdraví a poškozují životní prostředí, zejména spodní vody. Mnohem efektivnější je sáhnout po tom, co má každý doma, například po octu a jedlé sodě. Jak s těmito ekologickými alternativami pracovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění bez práce

Jak si usnadnit odstraňování mastnoty a připálené omáčky ze stěn trouby? Zapněte troubu a nechte ji pracovat za vás. Cože? Je to možné? Proč ne, stačí totiž smíchat vodu s octem nebo s jedlou sodou a pomocí rozprašovače aplikovat na stěny. Poté se trouba nastaví na 150 stupňů Celsia a nechá pár minut vnitřek prohřát. Na závěr stačí jen stěny otřít vlhkým hadříkem či houbou a doleštit papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Šálek kvalitní kávy vyžaduje svůj čas. Snadno vytvoří příjemný moment během dne

Pasta z jedlé sody na připáleniny

Co dělat, když je vnitřek trouby extrémně špinavý, protože se na úklid zapomnělo dlouhé měsíce? V tom případě pomůže pasta připravená z ½ hrnku octa, ¼ hrnku jedlé sody a lžíce obyčejného mycího prostředku. Vymíchá se hustá pasta, kterou se potřou obzvláště znečištěná a mastná místa. Směs se nechá asi 30 minut působit, na závěr se vnitřek trouby vytře mokrým hadříkem či houbou, aby nezůstala směs na stěnách před opětovným zapnutím trouby.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven
.

Doporučené články