Přilepenou žvýkačku pomůže z oblečení dostat ocet, olej nebo mrazák

Když se žvýkačka přilepí na oblečení, může nás pořádně potrápit. Někdy je frustrující snažit se ji odlepit, zvláště pokud neznáte správné techniky. V tomto článku vám proto poskytneme pár tipů, jak jednoduše dostat žvýkačku z oblečení.

Zkuste tyto produkty

Ocet nebo líh mohou být skvělými pomocníky ve snaze zbavit se žvýkačky přilepené na oblečení. Namočte vatový tampon buď do octa, nebo lihu a žvýkačku jím potřete. Počkejte několik minut a poté pomocí plastové škrabky žvýkačku odstraňte. Vyperte oděv jako obvykle, abyste odstranili všechny zbytky.

Doporučený článek:  Efektivní používání myčky nádobí šetří peníze i samotný spotřebič

Dalším trikem, jak odstranit žvýkačku z oblečení, je použití oleje nebo arašídového másla. Naneste malé množství oleje nebo arašídového másla na žvýkačku a nechte několik minut působit. K jemnému seškrábnutí žvýkačky následně použijte plastovou škrabku nebo příborový nůž. Vyperte oděv jako obvykle, abyste odstranili všechny zbytky.

Zdroj obrázku: Freepik

Když potraviny nepomůžou

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak odstranit žvýkačku z oblečení, je také oděv zmrazit. Vložte oblečení do plastového sáčku a umístěte jej na několik hodin do mrazničky. Jakmile žvýkačka zmrzne, jemně ji seškrábněte příborovým nožem nebo kreditní kartou. Dávejte přitom pozor, abyste látku nepoškodili. Můžete také použít kostku ledu k zmrazení žvýkačky a poté ji odstranit plastovou škrabkou.

Doporučený článek:  Upravte rybí pokrmy podle aktuální sezóny

Pokud žádná z výše uvedených metod nefunguje, můžete zkusit použít odstraňovač přilepených žvýkaček zakoupený v obchodě. Na trhu je k dispozici několik produktů, které jsou speciálně navrženy k šetrnému odstranění žvýkaček z oblečení. Pečlivě dodržujte pokyny na štítku a produkt nejprve vyzkoušejte na malém, nenápadném místě, abyste se ujistili, že nepoškodí látku.

Jakmile odstraníte žvýkačku, vyperte oděv jako obvykle, abyste odstranili všechny zbývající zbytky. V případě potřeby použijte odstraňovač skvrn a vyperte oděv na nejvyšší teplotu doporučenou na štítku péče o oděv. Pokud je oděv jemný, zvažte jeho ruční praní.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/surface/how-to-get-gum-out-of-clothes-281474979498159/
.

Doporučené články