Jak na vrásky? Pomohou rostlinné oleje i heřmánek!

Vrásky jsou strašákem pro ženy i muže, jsou viditelnými projevy přibývajících let a často způsobují, že se jedinci cítí hůře a méně sebevědomí. Jak se jich účinně zbavit? Na rýhy na kůži lze použít drahé a značkové krémy, ale stejnou službu udělají domácí prostředky, které fungují jako žehličky pleti. Důležitá je také strava a dostatečný pitný režim, aby pleť nestárla příliš rychle. Co pomůže na vrásky bez velkých výdajů?

Na čele i kolem očí

Vrásky jsou menší rýhy a záhyby, které se objevují na čele vlivem mimických pohybů. Umí potrápit také v oblasti kolem očí, mezi obočím nebo kolem úst, s přibývajícími roky se nadto zvětšují a prohlubují. Vrásky se k tomu nevyhýbají nikomu a souvisí s úbytkem kolagenu, který se začne projevovat okolo 25. roku věku. Kolagen je zodpovědný za pevnost a pružnost pokožky, při jeho ztrátě dochází k většímu rozvoji vrásek, obdobně má vliv genetika, ale také vnější faktory.

Doporučený článek:  Rajčata mohou dozrát i po utržení díky slunci a jinému ovoci

Předčasný výskyt vrásek způsobuje:

  • přílišné slunění, opalování v soláriu;
  • mimika, gestikulace;
  • nezdravý jídelníček, strava bohatá na cukry;
  • kouření a nadměrné pití alkoholu;
  • nedostatečná hydratace pleti nebo nesprávná péče o obličej.
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky pro hladkou pleť

Pro eliminaci nebo zmenšení vrásek je důležitá zejména hydratace pleti pomocí krémů obsahujících kyselinu mléčnou. Těmito krémy se ošetřuje obličej, krk a dekolt. Při masírování krémem se pokožka perfektně hydratuje, používá se na vyčištěnou pleť. Pro ošetření pleti se mohou používat také rostlinné oleje (olej z černého kmínu, olivový olej), které se nechají alespoň 5 minut působit, poté se omyjí vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Spálená pánev nemusí letět do koše. Díky správnému postupu bude znovu jako nová

Heřmánková kúra na obličej

Dalším domácím prostředkem pro osvěžení pletí a vyhlazení vrásek je heřmánková kúra. Obličej se omývá a masíruje sáčkem z heřmánkového čaje alespoň 2-3krát týdně. Poté se pleť promašťuje pomocí ricinového, jojobového nebo olivového oleje. Může se použít i jejich kombinace. Masáž je vhodné provádět obden alespoň po dobu 3 minut.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles#natural-remedies
.

Doporučené články