Od zácpy uleví dostatek tekutin a bylinkové čaje

Zácpa je nepříjemností pro velké množství lidí. Může být příznakem gastrointestinálních chorob nebo důsledkem metabolických a hormonálních poruch, proto stojí za to poradit se s lékařem o možných příčinách. Chcete-li se zbavit zácpy doma, existuje k tomu jednoduché řešení.

Domácí prostředky na zácpu

V každé domácí lékárničce bychom měli najít léky na nouzovou pomoc – projímadla, ricinový olej nebo mátu peprnou či čípky. Pokud však vaše lékárnička neobsahuje žádné z těchto produktů a nemůžete se vyprázdnit, může pomoci obyčejné máslo nebo vazelína, které budou fungovat stejně jako čípky.

Nezapomeňte však, že pravidelné používání tablet se nedoporučuje, protože způsobují vedlejší účinky, jako jsou průjem, dehydratace, nevolnost a zvracení. Proto je mnohem lepší používat domácí metody, jako jsou pitné džusy, bylinné infuze nebo vhodné čaje. Pamatujte však, že při přírodních metodách se počítá s pravidelností a denním časem, ve kterém je používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostatečná hydratace

V boji proti zácpě je pití tekutin velmi důležité, lékaři doporučují pít tři litry denně. Nejlepší je začít ráno, před snídaní, protože tehdy je tlusté střevo nejaktivnější, takže máme nejlepší šanci rozpohybovat střeva. Na lačný žaludek můžete vypít sklenici teplé vody, citrónovou vodu, do které jste večer předtím namočili sušené švestky, nebo zkuste vypít kávu, ale ne příliš silnou. Ta dokáže stimulovat střevní peristaltiku.

Doporučený článek:  Komáry z nejen z balkonu vypudí plektrant koleusovitý

Není bez důvodu, že lidová medicína používá bylinky v boji proti zácpě po staletí. Pískavice řecké seno je nejoblíbenější bylinnou podporou pohybu střev. Nepoužívejte ji ale příliš dlouho, protože si na ni střeva po čase zvyknou. Naštěstí existují další bylinky, které vyprovokují střeva k práci. Dobrou pověst má fenykl, jeho infuze se podává dětem v případě koliky, pomůže i obyčejná máta peprná.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322624
.

Doporučené články