Banánový čaj příjemně ukolébá ke spánku a odplaví všechen nahromaděný stres

Banánovou slupku už nebudete muset vyhazovat. Banán je ovoce, které velmi prospívá našemu zdraví, protože obsahuje mnoho hořčíku, který nám pomáhá zvládat každodenní stresové situace. Čaj, který si můžete připravit z banánových slupek, vám dokonce může pomoci k lepšímu spánku. Jak si takový čaj vyrobit?

Proč jsou banány tak zdravé?

Banán je pokladnicí nejen hořčíku, ale také draslíku. Jeho nutriční hodnota je velmi vysoká, proto by se měl vyskytovat v každém jídelníčku. Už malým dětem se podává banán, protože obsahuje spoustu vitaminů. Po snězení banánů ale většina z nás slupky vyhazuje. Ti, co mají doma kompost, je ještě mohou využít jako hnojivo. I v domácím prostředí se ale slupky budou hodit. Vitamin A urychluje hojení, banány obsahují také vitaminy skupiny B.

Doporučený článek:  Recept na dokonalou žemlovku vypadá bizarně. Nejsou v ní rohlíky, chuť doplňuje míchaný drink

Je velká škoda, že většina lidí slupky vyhazuje. Ukážeme vám, jak je použít ve svůj prospěch. Díky banánovému čaji totiž poznáte, že se vám zlepší spánek a budete usínat rychleji. Jak si takový čaj připravit? Je to velmi jednoduché. Banánový čaj má relaxační účinek a umožní vám lépe usnout. Navíc slupky můžete použít také jako pleťovou masku, protože skvěle hydratují.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit čaj z banánových slupek?

K přípravě banánového čaje budete potřebovat několik surovin. Díky němu pak získáte nejen spoustu vitaminů, ale hlavně srovnáte krevní tlak, zabráníte také tomu, že budete zadržovat plyny nebo vodu v těle. K jeho přípravě si připravte 250 ml vody, banán se slupkou a špetku skořice.

Doporučený článek:  Kuřecí kůži je škoda jen tak vyhodit. Dodá skvělou chuť domácí paštice

V hrnci pak dejte vařit vodu, banán důkladně omyjte, nakrájejte na kousky a odřízněte jeho špičku. Ovoce dejte na 10 minut do vroucí vody. Poté slijte a nalijte si vodu do hrnku. Do čaje můžete přidat skořici, jestli ji máte rádi. Odvar z banánu pak vypijte alespoň hodinu před spaním a uvidíte, že během několika dní se váš spánek zlepší.

Zdroj: https://mommypotamus.com/banana-tea-for-sleep/
.

Doporučené články