Příroda je nejmocnější léčitelka. Zdravé tinktury si můžete snadno vyrobit, oceníte je nejen při nachlazení

Tinktury jsou léčivé nápoje, které ve velkém používaly již naše babičky. Postupem času však lidé přestali věřit přírodním léčivům a začali se více obracet na ty chemické. V posledních letech však můžeme postřehnout znovu narůstající zájem o přírodní léčiva a mezi nimi jistě kralují tinktury.

Česneková tinktura na imunitu a posílení těla

Nejzdravější tinktury jsou ty, které jsou založeny na česneku. Tato léčivá rostlina podporuje imunitu a účinně se vyrovnává s infekcemi. Česneková tinktura má antiparazitní a antibakteriální účinek. Měla by se pít pravidelně, protože snižuje riziko mrtvice a srdečního infarktu. Česneková tinktura je přírodní antibiotikum, které také snižuje krevní tlak. Nazývá se tibetská tinktura dlouhověkosti, recept na ni byl pravděpodobně vytvořen právě tibetskými mnichy.

Doporučený článek:  Stačí rozpustit ve vodě a zažívací problémy zmizí. Vyzkoušejte netradiční nápoje z různých koutů světa

Tuto tinkturu si velmi jednoduše připravíte i doma. K její výrobě budete potřebovat tři hlavy česneku a dvě sklenice lihu. Česnek by se měl protlačit přes lis nebo nastrouhat na struhadle. Potom ho přesuňte do sklenice a zalijte lihem. Zašroubujte nádobu a nechte stát pět dní a čas od času protřepejte. Po uplynutí této doby celý obsah sceďte a nalijte do lahví. Následně je nechte stát ještě dalších 10 dní. Nejlepší je užívat je před jídlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Neobvyklý účinek jantarové tinktury

Jantarová tinktura je ideálním řešením při různých typech bolesti, včetně menstruačních bolestí. Je skvělá pro boj proti nachlazení a horečce. To ovšem nejsou její jediné výhody, protože jantarová tinktura funguje dobře i při problémech s hypertenzí, štítnou žlázou nebo bušením srdce. Tato tinktura může být použita interně nebo externě.

Doporučený článek:  Tymiánový olej propůjčí pokrmům neodolatelnou vůni. Je zároveň cenným lékem na mnoho neduhů

Stačí, když rozdrtíte 25 gramů jantaru v hmoždíři na malé kousky. Ještě předtím jantar opláchněte pod teplou, ale ne vroucí vodou. Rozdrcený ho pak nasypte do láhve a zalijte 250 ml lihu. Jantarová tinktura bude připravena po dvou týdnech. Zdravá jantarová tinktura je vhodná k použití, když získá zlatavou barvu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/what-is-a-tincture
.

Doporučené články