Aroma bobkových listů ochrání potraviny v kuchyni před moly

Bobkové listy jsou jedním z nejoblíbenějších koření, které najdeme v téměř každé domácnosti. Jejich využití sahá do širokého spektra pokrmů, od polévek a vývarů po omáčky a mnoho dalších kulinářských lahůdek. Vždy dokážou zvýraznit chuť a dodat pokrmu jedinečné aroma. Co však možná netušíte, je to, že bobkové listy mají další skryté využití. Stačí je přidat do mouky a uvidíte, jak vám mohou pomoci šetřit peníze a zbavit se nepříjemných hostů ve vaší kuchyni.

Skrytí nepřátelé v kuchyni

Potravinoví moli mohou představovat velký problém v domácnosti, ačkoliv jsou sami velmi malí. Tento hmyz se usazuje v mouce, cukru, ovesných vločkách a dalších potravinách, do kterých se dokážou dostat i skrze malou škvíru. Často je do domu zavlečeme z obchodu, aniž bychom si jich všimli. Naštěstí existuje účinná zbraň proti nim – bobkové listy. Stačí pár bobkových listů vložit do mouky a do kuchyňských skříněk a potravinoví moli se ihned vystěhují. Můžete je také přidat do rýže, cukru nebo jiných potravin, abyste je chránili před nezvanými hosty.

Doporučený článek:  Stop zbytečnému plýtvání. Menu připravené ze starého chleba nadchne celou rodinu
Zdroj obrázku: Freepik

Bobkový list jako nepřekonatelný obránce

Proč mají bobkové listy takovou moc nad potravinovými moly? Je to díky obsahu vavřínového esenciálního oleje, který hmyz nesnáší. Stačí přidat pár lístků bobkových listů do mouky, rýže, cukru nebo jiných potravin a nepříjemní moli se rychle vytratí. Pokud nemáte přístup k bobkovým listům, můžete vytvořit směs jedlé sody a esenciálního oleje, kterou umístíte do malé nádoby s otvory na víku. Tímto způsobem můžete využít sílu bobkových listů i bez přítomnosti samotných listů a úspěšně odradit moly od potravin.

Doporučený článek:  Čištění mikrovlnné trouby usnadní citron, jedlá soda a ocet

Prevence před invazí molů

Jak se říká, prevence je vždy lepší než léčba. To platí i pro potravinové moly. Po návratu z nákupu je dobré přesypat všechny sypké suroviny do uzavíratelných nádob, což zabrání molům dostat se dovnitř nebo ven. Pro dodatečnou ochranu můžete do kuchyňských skříněk nebo nádob s potravinami umístit také bobkové listy. S tímto preventivním opatřením se již nemusíte starat o potravinové moly v kuchyni.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/tips-bay-leaves-in-the-pantry-69557
.

Doporučené články