Mikrovlnnou troubu vyčistíte jednoduše domácími prostředky

Mikrovlnná trouba je nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Používá se na rychlé ohřevy, rozmrazování i vaření. Při jejím častém používání se však nevyhnutelně usazují nečistoty a zápachy. Tradiční chemické čističe mohou být sice účinné, ale mnoho z nás upřednostňuje bezpečnější a přírodnější přístup. Naštěstí existují nechemické metody, které vaší mikrovlnné troubě vrátí lesk a čistotu bez zbytečného drhnutí a bez použití škodlivých chemikálií.

  1. Využití páry z citronové vody – Jednou z nejsnazších a nejúčinnějších metod je použití páry z citronové vody. Do misky s vodou vymačkejte šťávu z jednoho citronu (nebo přidejte asi 50 ml citronové šťávy) a kousky citronu rovněž vložte do vody. Misku vložte do mikrovlnné trouby a zapněte na vysoký výkon po dobu pěti minut. Pára, která se uvolní, pomůže změkčit usazené nečistoty, a zároveň citron neutralizuje zápachy. Po ukončení programu nechte misku ještě chvilku odstát, aby pára pokračovala v působení, a poté jednoduše utřete vnitřní plochy mikrovlnné trouby hadříkem.
  2. Octový roztok – Další bezpečná a efektivní metoda je použití octa. Smíchejte rovné díly vody a bílého octa v misce vhodné do mikrovlnné trouby. Postupujte stejně jako u citronové metody – nechte směs pár minut vařit v mikrovlnné troubě a pak s její pomocí utřete vnitřní povrchy. Ocet je skvělý na odstranění zbytků jídla a je přirozeným dezodorantem.

    Zdroj obrázku: Freepik
  3. Jedlá soda – Pokud máte v mikrovlnné troubě zaschlé nečistoty, vytvořte pastu z jedlé sody a vody a naneste ji přímo na znečištěné místa. Nechte pastu působit několik minut a poté otřete čistým vlhkým hadříkem. Tato metoda je obzvláště účinná na těžké znečištění.
  4. Parní čištění s vodou – Pokud nemáte citron ani ocet, můžete použít pouze vodu. Vložte do mikrovlnné trouby misku s vodou a zapněte na maximální výkon na deset minut. Vzniklá pára změkčí veškeré usazeniny a vy je poté snadno setřete.
  5. Mytí odnímatelných částí – Odnímatelné části mikrovlnné trouby, jako je skleněný talíř nebo otáčecí kruh, můžete vyjmout a umýt je v teplé mýdlové vodě nebo v myčce, pokud jsou vhodné. To pomůže udržet vnitřek mikrovlnky čistý a hygienický.
  6. Preventivní opatření – Zabraňte usazování nečistot používáním zakrývajících krytů při ohřevu jídla, které mohou stříkat. Kryty zachytí veškeré kapky a usnadní další úklid.

Pamatujte, že pravidelné čištění mikrovlnné trouby zabraňuje nahromadění odolných nečistot a udrží vaši mikrovlnku v dobrém stavu. Všechny tyto metody jsou jednoduché, cenově dostupné a co je nejdůležitější, bezpečné pro vás a vaši rodinu

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/a58372/how-to-clean-a-microwave/
Doporučený článek:  Naučte se používat různé druhy tuků a tekutin správně
.

Doporučené články