Bobkový list ochrání zásoby potravin před nálety škůdců. Moli i mouchy okamžitě prchnou

Víte, jak trvanlivé potraviny ochránit před nájezdy nezvaných hostů, jako jsou mouchy nebo moli? Pokud ne, poradíme vám jednoduchý trik, který skutečně funguje. Bobkový list se většinou přidává do polévek nebo jiných pokrmů, protože má intenzivní vůni i chuť. Hodit se ale bude také jako praktický pomocník do domácnosti. Zastraší hmyz a budete mít jistotu, že mouka a další potraviny vydrží.

Bobkový list jako levný pomocník

Bobkové listy má každá žena v domácnosti. Jsou totiž levné a hlavně jsou skvělým kořením nejen do polévek, ale také do omáček. Jeho vlastnosti ale můžete využít také v případě, že chcete ochránit své potraviny, které máte doma v zásobě. Většinou si těstoviny nebo mouku přesypeme do nádob, které pečlivě uzavřeme. I tak se do nich ale mohou dostat potravinoví moli nebo mouchy, kteří mohou přenášet nemoci.

Doporučený článek:  Jednoduché triky zbaví květák při vaření zápachu. Přípravě této zeleniny už nic nebrání

Bobkový list má totiž natolik výraznou vůni, že bude tyto drobné otravy odpuzovat. V mouce a jiných potravinách je tak sotva najdete, pokud vložíte několik bobkových listů přímo do nádoby s moukou. Bobkový list se stane nejlepším pomocníkem, protože je levný a hlavně účinný v boji proti mouchám a dalšímu hmyzu. Jinak se ho budete zbavovat velmi dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si pomoci bobkovým listem?

Nezvané hosty můžete snadno vyplašit pomocí bobkového listu. Obsahuje totiž aromata a látky, které hmyzu nevoní, proto si ani netroufne dostat se do nádoby s moukou nebo těstovinami. Jestliže nechcete, aby ani v budoucnu vás moli nebo jiný hmyz otravovali, můžete bobkový list rozložit na poličky.

Doporučený článek:  Dýňové přebytky se hodí využít do kompostu nebo jako mulč

Není to ale jediný způsob, jak se molů a dalších potvůrek zbavit. Někdy stačí pouze nasypat jedlou sodu do nádoby, k tomu přidat esenciální olej s intenzivní vůní a nakonec do víčka nádoby udělat několik malých otvorů, do kterých se hmyz snadno chytí, ale už nebude moci vylézt ven. Je to velmi jednoduché řešení, které funguje.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/tips-bay-leaves-in-the-pantry-69557
.

Doporučené články