3 hlavní chyby při hubnutí: špatně nastavený jídelníček, nevhodný trénink a nedostatek spánku

Hubnutí není jenom tak, zvlášť pokud se během něj dopouštíme některé z nejčastějších chyb. Pojďme si ty hlavní představit, abyste věděli, čeho se máte ideálně vyvarovat pro dosažení výsledků. Věříme, že na konci tohoto článku budete mít jasný přehled, jak dosáhnout svých cílů v hubnutí.

Vynechávání jídel

Vynechávání jídel je častou chybou, které se lidé při snaze zhubnout dopouštějí. I když si možná myslíte, že vynechávání jídel vám pomůže zhubnout, ve skutečnosti to může mít opačný účinek. Jen málokteré chyby při hubnutí jsou navíc takto nebezpečné – když vynecháváte jídlo, vaše tělo přechází do hladového režimu, což zpomaluje metabolismus a ztěžuje hubnutí. Když vynecháte jídlo, můžete mít pocit hladu a nakonec sníte více, než kdybyste se najedli dříve během dne. Ostatně, zde to máte černé na bílém:

  • Vynechávání jídla zpomaluje metabolismus, což ztěžuje hubnutí.
  • Vynechávání jídla vede k přejídání v pozdějších hodinách.
  • Vynechávání jídla může vyvolat chutě a nutkání mlsat nezdravé potraviny.
Doporučený článek:  Tortellini v kari omáčce s brokolicí potěší celou rodinu

Abyste se vyhnuli chybě vynechávání jídel, je důležité plánovat si jídlo dopředu a dbát na to, abyste jedli v pravidelných intervalech během dne. Častá konzumace malých jídel pomůže udržet metabolismus aktivní a zabrání přejídání. Kromě toho je důležité vybírat zdravé potraviny s vysokým obsahem živin, které tělo zasytí a dodají mu potřebnou energii.

Zdroj obrázku: Freepik

Přílišné spoléhání se na spalovací tréninky

Tréninky určené k rychlému spalování tuků jsou důležitou součástí každého programu hubnutí, ale také by se to s nimi nemělo přehánět. Sice budete viditelně spalovat kalorie a hubnout, ale není to jediný typ cvičení, který byste měli provádět. Mezi chyby při hubnutí, které tento styl cvičení přináší, řadíme například úbytek svalové hmoty, což může zpomalit metabolismus a ztížit hubnutí. Navíc každodenní provádění stejného typu tréninku může vést ke stavu, kdy si tělo na cvičení zvykne a přestane na něj reagovat.

Doporučený článek:  Recept na chutné a šťavnaté špízy z drůbežích jater a jablka

Nedostatek spánku

Dostatek spánku je pro hubnutí zásadní, ale mnoho lidí tento důležitý faktor přehlíží. Při nedostatku spánku tělo produkuje více hormonu kortizolu, což může vést k nárůstu hmotnosti a ztížit hubnutí. Zkuste si proto zavést důsledný spánkový režim a stanovit si spánek jako prioritu. Snažte se spát alespoň sedm až osm hodin denně a vytvořte si relaxační režim před spaním, který vám pomůže usnout. Kromě toho se před spaním vyhněte kofeinu a alkoholu.

Zdroj: https://www.medicoverhospitals.in/articles/weight-loss-mistakes
.

Doporučené články