Možná tento produkt znáte pouze pro kulinářské účely. V posledních letech, kdy se lidé snaží využívat ekologická hnojiva, se však kyselina citrónová stala oblíbená i u zahrádkářů. Můžete tuto nenápadnou složku využít k oživení domácí zeleniny.
Jak funguje kyselina citrónová v zahradě
Dokáže být skutečně energetickou bombou pro zeleninu, která neprospívá. Tato látka usnadňuje vstřebávání klíčových živin a následně mobilizuje růst. Příznaky jako inhibovaný růst sazenic a rostlin, deformující se listy, které padají a kroutí se, a žloutnoucí konce listů mohou znamenat nedostatek draslíku a fosforu.
Tehdy rostliny nejsou schopny přijímat živiny. Kyselina citrónová je ovšem skvělým zdrojem citrátů, které tento proces dokážou znovu nastartovat. Proto pokud i vaše rostliny mají vše potřebné ke správnému růstu, jako například správnou polohu a dostatek vody, je možná čas zamyslet se nad tím, že vaše rajčata a okurky potřebují pomoc.
Jak hnojit kyselinou citrónovou
Tento proces je velmi jednoduchý a použití kyseliny citrónové v zahradě je pravděpodobně jedním z nejlevnějších patentů, které vám umožní stimulovat rostliny, aby rostly a vy abyste měli bohatou úrodu. Rozpusťte jednu polévkovou lžíci kyseliny citrónové v 10 litrech vody. Můžete využít i sklizenou dešťovou vodu. Po smíchání je směs okamžitě připravena k použití, není třeba ji ředit. Následně zalijte okurky a rajčata obyčejnou vodou a poté připraveným roztokem.
Obvykle je tato léčba dostatečná k tomu, aby byla provedena pouze jednou. Už po týdnu si všimnete viditelného zlepšení stavu plodin. Zdravé sazenice a keře budou obsypány plody. Je také třeba vzít v úvahu, že v případě rajčat použití kyseliny citrónové snižuje jejich náchylnost k suché apikální hnilobě. Toto přírodní hnojivo bude fungovat stejně dobře i při pěstování cuket a paprik.
Zdroj: https://www.hunker.com/13404742/the-effects-of-citric-acid-on-plants