Největším mýtům o zmrzlině lidé stále věří. Pojďme si na ně posvítit

O zmrzlině koluje mnoho mýtů – například v tom, že pomáhá při bolestech v krku. Každý z nás už jistě slyšel i větu, že „na zmrzlinu je moc zima“. Co je na těchto mýtech pravdy? Je konzumace zmrzliny v zimním období bezpečná, nebo může způsobit infekci? A opravdu pomáhá při bolestech? Podívejte se na nejznámější tvrzení o zmrzlině.

Pomáhá při angíně

Angína vzniká nejčastěji množením bakterií v ústech nebo virovou infekcí. Způsobuje silnou bolest, která se zvyšuje při polykání. Navíc způsobuje otoky uvnitř úst a výrazné zvětšení krčních mandlí včetně hnisavých vředů. Při angíně je velmi obtížné jíst pevnou stravu, proto se doporučují tekuté či polotekuté produkty a právě zmrzlina. Její nízká teplota může poskytnout dočasnou úlevu od bolesti.

Doporučený článek:  Nechte se unést vanilkou. Odplaví stres i bolest a působí jako afrodiziakum

Navzdory tomu konzumace zmrzliny během nákazy není dobrý nápad. Pokles teploty v ústech a krku oslabuje imunitní systém a znemožňuje tělu bojovat s patogeny. Infekce pak může trvat déle. Na druhou stranu je třeba říct, že občasné ledové obklady nebo jedna zmrzlina nezpůsobí žádné nežádoucí účinky. Přesto je lepší během nákazy konzumovat pouze potraviny při pokojové teplotě.

Zdroj obrázku: Freepik

V zimě po ní budeme nemocní

Často slýcháme, že počasí konzumaci zmrzliny nepřeje. Nic nemůže být dál od pravdy – největší nebezpečí onemocnění totiž hrozí v létě. V teplých dnech vede konzumace studených nápojů nebo jídla k rychlému stažení cév a teplotnímu šoku, kvůli kterému je tělo náchylnější k infekcím a nemocem. Zmrzlina v zimě žádné nebezpečí nepředstavuje.

Doporučený článek:  Kombinace rajčat s okurkami vyvolává obavy. Odborníci uvádějí mýtus na pravou míru

Konzumaci zmrzliny se doporučuje pro pacienty stomatologie a ORL. Po extrakci zubu nebo jiném stomatologickém krvácení může lékař doporučit konzumaci chlazených potravin, aby krvácení ustalo dříve. Zmrzlina se doporučuje i po odstranění mandlí, jelikož zmírňuje bolest a otoky. Kromě toho zlepšuje náladu a vnitřní pohodu především u malých pacientů.

Zdroj: https://frozendessertsupplies.com/blogs/news/debunking-3-common-myths-about-ice-cream-and-other-frozen-treats
.

Doporučené články