Díky jednoduchému triku s jehlou půjdou vařená vajíčka oloupat raz dva

Vaření vajec se sice zdá jako jednoduchá věc, ale někteří ani netuší, jak uvařit vejce tak, aby se dalo snadno oloupat. Obsahuje bílkoviny a další živiny, které jsou pro naše tělo důležité. Jak uvařit vejce, aby šlo dobře oloupat? Poradíme jednoduchý trik, díky kterému budete milovat nejen vejce, ale také jejich loupání.

Jaký trik pomůže při vaření vajec?

Jestli si chcete vychutnat vajíčka se vším všudy, rozhodně se vyplatí vědět, jak je správně uvařit a následně také oloupat. Záleží na tom, jak jsou vajíčka stará, podle toho také půjdou dobře nebo špatně oloupat. Pomoci si ale můžete jednoduchou metodou. Díky snadnému triku můžete zajistit, že vajíčka půjdou dobře oloupat.

Doporučený článek:  Připravit dokonalé rybí menu je někdy umění. S několika pravidly se však vydaří vždy

Pokud bude vejce špatně uvařené, bude se skořápka špatně odlupovat a můžete vzít skořápku společně s kouskem vajíčka, což je velká škoda. Než dáte vejce vařit, vyplatí se je vyndat z ledničky a poté nechat venku, než se dostanou na pokojovou teplotu. Pak si vezměte do ruky jehlu nebo špendlík. Otočte vejce na zaoblenou část a udělejte do ní malou dírku.

Zdroj obrázku: Freepik

Co se stane, když bude ve skořápce dírka?

Punkci provádějte opatrně, protože jinak by bílek vytekl ještě předtím, než by se vejce uvařilo. Otvor nesmí být hluboký a ujistěte se také, že skořápka není prasklá. Nebojte se pak toho, že by bílek vytekl, protože v zaoblené části vejce je dutina, která bílek ochrání. Vejce pak vložte do vroucí vody lžící. Jestli ho chcete mít naměkko, vařte ho 5–6 minut.

Doporučený článek:  Ke konci léta přichází ideální čas pro sázení levandule. Její vůně vnese domů kousek Provence

Více lidí ale miluje vajíčka natvrdo, které pak musí vařit alespoň 7 minut, maximálně však deset. Po uvaření dejte vejce do studené vody, aby se rychle ochladila. Uvidíte, že skořápka půjde snadno odloupnout. Vajíčka si pak můžete dát nejen samotná, ale také s hromadou zeleniny nebo kvalitní uzeninou. Vhodné jsou také zdravé tuky, které najdete například v avokádu. Uděláte si tak kvalitní snídani, díky které nebudete mít hlad celé dopoledne.

Zdroj: https://www.recipetips.com/kitchen-tips/t--1185/hard-boiled-eggs.asp
.

Doporučené články