Kaštany udělají radost nejen dětem. Nakrájené v sáčku ocení každá žena

Podzim je v plném proudu. Během procházek stojí za to věnovat trochu více pozornosti kaštanům ležícím na zemi. Není to jen skvělý způsob, jak si hrát s dětmi. Hnědé kaštany mohou být mimořádně užitečné při každodenních domácích pracích.

Vložte kaštany do pračky

Kaštany lze použít i k praní v pračce. Stačí, když nalijete studenou směs z kaštanů do dávkovače určeného pro čisticí prostředky a nastavíte příslušný program. Praní s kaštany však může být ještě jednodušší. Kaštany nakrájejte na čtyři části a vložte je do sáčku na prádlo. Hoďte je do pračky se špinavým prádlem a vyberte si už jen ten správný program.

Doporučený článek:  Způsobů sušení hub je několik, důležité je uchovat jejich živiny a chuť

Studenou směs z kaštanů si můžete připravit velmi jednoduše. Stačí, když se vypravíte na krátkou procházku a nasbíráte si pár krásných hnědých kaštanů. Po návratu domů je očistěte od případných nečistot. Následně nakrájejte kaštany na menší části a vložte je do uzavíratelné nádoby. Následně je zalijte vodou, zavřete nádobu a nechte jeden den stát. Druhý den už jen přeceďte a můžete použít k praní.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázračný saponin

Kaštany dokážou přinést velkou radost, a to hlavně našim dětem. Díky obsahu látky s názvem saponin však dokážou působit jako již zmiňovaný prostředek na praní. Při styku s vodou tento saponin produkuje pěnu a díky tomu dokáže odstranit nečistoty z oblečení. Řeč však není o těžko odolných skvrnách. Tento prostředek je vhodný hlavně pro jemně znečištěné a zpocené oblečení.

Doporučený článek:  Správné skladování vajec je zásadní pro jejich čerstvost a nezávadnost

Prací gel není jediný prostředek, který lze z kaštanů vyrobit. Máte-li rádi ekologické kosmetické prostředky, můžete si zkusit vyrobit kaštanové mýdlo. Stačí, když z 10 kaštanů odstraníte hnědou slupku a nastrouháte je na nejmenším struhadle. Potom je vložte do hrnce a vařte několik minut. Nakonec celek přeceďte a vložte do dávkovače na tekuté mýdlo. Obohatit jej můžete také o několik kapek esenciálního oleje.

Zdroj: https://thegreenwalnuts.com/en/horse-chestnuts-natural-laundry-detergent/
.

Doporučené články