Zdravé podzimní svačinky zaženou chutě bez výčitek. Vyzkoušejte mrkvový dort nebo pohankový popcorn

Venku už je nyní chladno, prší a fouká silný vítr. Na podzim máme vždy jen chuť na horký čaj, teplou deku a dobrou knihu. Čím více času trávíme doma, tím více navštěvujeme kuchyň kvůli malým svačinám během celého dne. Při nedostatku pohybu kvůli tomu snadno přibereme. Existují ale i zdravé a dobré svačiny, které naši váhu nijak neovlivní.

Kapustové lupínky a pohankový popcorn

Kapusta obsahuje mnoho vitamínů a minerály jako hořčík, železo, zinek, fosfor nebo minerální soli. Díky tomu je velmi zdravá. Kapustové chipsy si můžete připravit ze 3 hrstí omytých listů kapusty, 2 lžic olivového oleje, soli a pepře podle chuti. Kapustu nakrájejte, vložte do mísy a přidejte olej s kořením. Vše promíchejte, rozložte na plech vyložený pečicím papírem a pečte 5–7 minut na 150 stupňů.

Doporučený článek:  Dieta podle krevní skupiny má jednoduchá pravidla. O jejím prospěchu ale odborníci pochybují

Pohanka je tradiční českou surovinou, kterou milovaly naše babičky. Vyrobit si z ní můžete zdravou pochoutku. Na popcorn potřebujete 100 gramů pohanky, 300 ml řepkového oleje nebo másla a sůl. V hrnci rozehřejte tuk. Vložte malý cedník a přidejte lžíci pohanky. Každou porci pár vteřin smažte. Vyndejte cedník rychlým pohybem, jakmile se zrnka začnou nahoře lámat. Nakonec vše osolte.

Zdroj obrázku: Freepik

Mrkvový dort a dýňové muffiny

Na mrkvovém dortu je úžasné, že je vynikající, jednoduchý a velmi zdravý. Díky tomu si můžete dort připravit kdykoli, vychutnat si ho, a přitom si ho nemusíte vyčítat. Existuje mnoho receptů na mrkvové dorty nebo mrkvové muffiny. Vyzkoušejte hned několik z nich nebo si najděte fit verzi tohoto dezertu, který vaše hubnutí ještě podpoří.

Doporučený článek:  Bramborové slupky lze upéct jako lupínky, hodí se také do vývaru

Dýně je stálicí každého podzimu. Na muffiny potřebujete 400 g pšeničné mouky, 500 g dýňového pyré, 130 g másla, 3 lžíce sladidla (například stévie), 5 vajec a 3 lžičky prášku do pečiva. Pyré, máslo a sladidlo v hrnci smíchejte. Mouku a prášek do pečiva prosejte. Do dýně přidejte žloutky a promíchejte. Z bílků vyšlehejte sníh. Přidejte do těsta a promíchejte. Pečte 25 minut na 180 stupňů ve formě na muffiny.

Zdroj: https://www.taste.com.au/baking/galleries/50-autumn-baking-recipes-youll-want-bookmark/ryi33o9c?page=13
.

Doporučené články