Zátka na láhvi s olejem usnadní jeho nalévání

Rostlinný olej je univerzální složka, kterou lze snadno nalézt v mnoha kuchyních. Používáme ho nejen na pečení, do salátů nebo na smažení, ale také na domácí úklid. Velmi často oleje nalijeme příliš mnoho, což způsobuje, že končí rychleji v koši. Okamžité řešení problému spočívá v jeho zátce. Používejte vršek oleje správným způsobem a ušetříte.

Olej na vaření – proč ho zahrnout do stravy?

Olej není nic jiného než tuk získaný z olejnatých semen. Je to jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu E, který se nazývá vitamín mládí. Zdravotní vlastnosti olejů doporučují odborníci na výživu jako jednu z nejdůležitějších složek vyvážené stravy. Olej je také zdravým zdrojem vlákniny a účinným bojovníkem s nadbytečnými kilogramy. Stojí za zmínku, že rostlinný olej ve správném množství přináší mnoho přínosů pro zdraví. To je způsobeno především omega-3 a omega-6 kyselinami, stejně jako vitamíny, včetně D, E a K. Obohacení menu o zdravé oleje poskytne tělu denní dávku nenasycených mastných kyselin, které účinně chrání před četnými onemocněními oběhového systému a také snižují riziko vzniku rakoviny.

Doporučený článek:  Kupovat zázvor v obchodě je zbytečné. Snadno si v květináči vypěstujete vlastní
Zdroj obrázku: Freepik

Objevte tajnou funkci víčka oleje

Málokdo o tom ví, ale v olejovém víčku se skrývá chytrá funkce. Pomocí ní je snazší měřit správné množství tuku pro vaření nebo smažení. Jak na to? Začneme otevřením láhve s olejem. Dále pokračujeme oddělením zátky, která pevně zakrývá horní část. Tuto část víčka bychom běžně vyhodili do koše. Ukazuje se ale, že je to chyba.

Jak ušetřit peníze

Místo toho, abychom se zbavili zdánlivě zbytečné části víčka oleje bez přemýšlení, zkusme ji obrátit vzhůru nohama. Připravený kus plastu vložíme zpět do otvoru láhve. Tímto způsobem získáme pohodlný dávkovač, díky kterému budeme při vaření používat mnohem méně oleje. Z dlouhodobého hlediska uvidíme, že nakoupený olej nám vydrží déle a vyhneme se tomu, abychom za něj museli často utrácet nemalé peníze.

Zdroj: https://metro.co.uk/2021/02/23/woman-shows-pull-tag-hack-to-stop-oil-pouring-out-of-the-bottle-too-fast-14134142/, https://www.researchgate.net/figure/Vitamin-E-content-in-vegetable-oils_tbl1_262021918, https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-health-benefits-of-olive-oil, https://www.news-medical.net/health/The-Benefits-of-Healthy-Fats.aspx
.

Doporučené články