Lépe než káva nakopne tělo po ránu jiný nápoj. Metabolismus pojede na plné obrátky

Máte-li pocit, že váš metabolismus je poněkud pomalejší, dávejte si pozor, protože to může vést k rychlým kilům navíc. Tento problém způsobuje hlavně jednotvárná a nepravidelná strava. Klíčem k rychlému metabolismu je správná hydratace organismu.

Voda s medem a citronem

Přidání čajové lžičky medu do vody zlepší nejen její chuť. Přírodní med má řadu léčivých vlastností. Má protiplísňový, virucidní a baktericidní účinek, díky čemuž má příznivý vliv na střevní mikrobiom. Dobrý stav přirozeného prostředí našich střev závisí na metabolismu a správném rytmu pohybů střev.

Doporučený článek:  Kořeněný čaj na podzim zahřeje a posílí obranyschopnost

Chcete-li, přidejte do vody s citronem a medem ještě skořici. Toto oblíbené koření má příznivý vliv na práci trávicího traktu. Urychluje metabolické procesy a zlepšuje odstraňování toxinů, usazenin a nepotřebných metabolických produktů z těla. Stimuluje játra a střeva, jakož i ledviny. Skořice také zlepšuje spalování tuků.

Zdroj obrázku: Freepik

Voda s citronem

Voda s citronem, zvláště pokud se pravidelně konzumuje na prázdný žaludek, zlepšuje trávení a pomáhá při snižování nadbytečných kilogramů. Hydratované sliznice gastrointestinálního traktu efektivněji přesouvají trávicí obsah do jeho následujících částí. Kromě toho citrónová šťáva stimuluje produkci žluči, což se přímo promítá do rychlejšího trávení tuků.

Doporučený článek:  Milujete tradiční nakládané okurky? Zkuste tuto suchou variantu, která je daleko rychlejší

Ráno vaše střeva potřebují silnou stimulaci. Pokud nemáte problémy se žaludečními a duodenálními vředy nebo onemocněními spojenými s dráždivým střevem, vyzkoušejte něco navíc. Přidejte do vody s medem a citrónem 1/4 čajové lžičky kurkumového prášku a špetku pepře. Kromě stimulace trávení vám tento výrazný chuťový nápoj umožní rychleji se probudit. Nejlepším zvykem je vypít sklenici vody hned po probuzení. Ať už s přísadami, nebo bez nich, důležitější je, aby měl nápoj pokojovou teplotu.

Zdroj: https://lajollamom.com/drink-warm-lemon-water-in-the-morning/
.

Doporučené články