Plyny z lidského těla samy zmizí. Ušetříte problémy i peníze

V létě si lidé rádi dopřávají různé dobrůtky jak už z grilu, tak i na dovolené ochutnávají nové a nepoznané chutě. Problém ale nastává v okamžiku, kdy tělo nové potraviny zpracuje a střeva se s nimi nedokážou vypořádat. V případě plynatosti je pak velmi důležité zachovat chladnou hlavu a dodat do těla látky, které střevům uleví. Jak se rychle a efektivně zbavit nadýmání?

Nadýmání. Důsledek špatných návyků, nebo nemoc?

Existuje mnoho metod, jak se plynatosti zbavit. Dokonce existují také babské rady, které opravdu fungují. Důležité při léčbě nadýmání je ovšem zjistit příčinu. Jednou z nich je špatné stravování, ale plynatost se může vyskytnout také jako důsledek malé fyzické aktivity. Nadýmání doprovází onemocnění, jako je SIBO, syndrom dráždivého tračníku nebo zánětlivá onemocnění střev. Pokud tedy na plynatost domácí léčebné metody nezabírají, určitě doporučujeme navštívit lékaře.

Doporučený článek:  Kávová sedlina je cenné hnojivo pro zahradní rostliny

Co způsobuje nadýmání?

Zkuste nejdříve vypátrat příčinu nadýmání. Vzpomeňte si na jídlo, které jste v posledních dnech jedli, jaké fyzické aktivity jste podnikali a také jak rychle a kde jste jedli. Pokud totiž jíme ve spěchu, polykáme se sousty také vzduch, který se dostává do našeho trávicího systému. Tyto vzduchové kapsle, které jsme polkli, nám pak ve střevech mohou nadělat velkou paseku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte v přátelském prostředí

Nejhorší, co můžete pro svůj trávicí systém udělat, je jíst ve stresu. Stres narušuje trávicí procesy a jídlo, které během stresové situace sníte, třeba mezi lidmi, které nemáte rádi, neplní funkci, jakou by mělo. Břicho naše emoce nejen cítí, ale také silně podmiňuje. Jezme tedy mezi lidmi, se kterými je nám hezky, v prostředí ideálním pro konzumaci jídla a hlavně pomalu.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění udrží myčku dlouhé roky funkční a svěží

Léky na nadýmání

Nejvhodnější je při nadýmání užívat bylinné nálevy. Vyplatí se sáhnout po fenyklu, mátě, meduňce nebo heřmánku a kmínu. Nejlepší je pít je střídavě, protože každá z uvedených bylin má své specifické léčivé látky. Určitě se při nadýmání vyhněte jídlům, jako jsou květák, brokolice a luštěniny, tedy například hrách, fazole, cizrna nebo čočka.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/7622
.

Doporučené články