Česnek pomůže k hygienicky čisté toaletě

Úklid domácnosti nepatří mezi oblíbené činnosti. Je však nezbytný, jestliže nechcete shnít ve špíně. Pravidelná údržba bytu v čistotě vytváří pohodové prostředí, ve kterém se lépe žije. Určitě to také znáte, jak je příjemné, když domácnost voní čistotou. Platí to i pro koupelnu a záchod, kde je nutné se úklidu věnovat minimálně třikrát do týdne. Víte, že záchodovou mísu vám pomůže vyčistit zelenina?

Bakterie všude okolo nás

Nejvíce bakterií se drží právě v koupelně. A nejen ony, ale také plísně. Což je dáno používáním vody a možná i nedostatečným odvětráváním. Právě kvůli nim je nutné koupelnu podrobovat pravidelnému úklidu, aby u vás bakterie ani plísně neměly šanci. Vedle běžně dostupných chemických prostředků, které lze koupit v drogerii, si můžete pomoct také s ekologickými domácími prostředky. A vaše domácnost bude ve stylu zero waste.

Doporučený článek:  Šálek kávy nakopne dračinec vitalitou. Krásně se zazelená a bude růst jako o závod
Zdroj obrázku: Freepik

S česnekem proti virům a bakteriím

Asi to také znáte, že česnek je účinné přírodní antibiotikum. Klidně ho tedy můžete využít při čištění záchodové mísy, kde bude fungovat jako dezinfekční prostředek. Stačí oloupat jeden stroužek česneku a vhodit ho do toalety. Ideální je to udělat navečer a nechat česnek působit do druhého dne. Pak ho vyjmete a toaletu spláchnete. Tento postup lze opakovat dvakrát týdně, abyste svůj záchod udržovali v hygienické čistotě.

Když je záchod špinavý

Česnek vám pomůže s dezinfekcí záchodu. Se špínou ale nezatočí. Zde budete muset sáhnout po silnějším kalibru v podobě jedlé sody a octa. Ty dáte do záchodové mísy, kde vytvoří bohatou pěnu. Tu necháte působit aspoň půl hodiny, během které se odstraní vodní kámen a ostatní nečistota. Následuje důkladné propláchnutí mísy čistou vodou. V případě potřeby je možné postup opakovat. Toto byste měli dělat také minimálně dvakrát za týden, aby se vaše toaleta skvěla čistotou.

Zdroj: https://austrianpress.com/2022/04/24/garlic-to-clean-the-toilet-how-this-particular-trick-works/
.

Doporučené články