Zápachu z cibule se zbavíme díky obyčejným domácím metodám

Cibule patří k nejpoužívanějším druhům zeleniny v kuchyni. Slouží pro přípravu základu, takže se používá do polévek nebo omáček. Skvěle doplňuje jídla nebo ji můžete použít jako přílohu ke guláši, tataráku, topinkám a různým pokrmům. Co nejde přehlédnout, to je její specifický a silný zápach, který většinou zůstává na příborech, rukou a také v ústech po konzumaci. Pojďme se podívat, co všechno obsahuje cibule a jak se zbavit jejího zápachu.

Cenné vitamíny

Cibule se vyznačuje silnou chutí a vůní. Obsahuje cenné vitamíny, minerály a vlákninu. Cibule je nízkokalorické jídlo, skvělé antibiotikum, zejména při boji s chřipkou a nachlazením. Často je důležitou složkou v domácích lécích proti kašli. Cibule je tedy důležitým zdrojem:

  • vitamínu C,
  • vitamínů B,
  • draslíku,
  • vápníku,
  • železa,
  • manganu, hořčíku, fosforu a síry.
Doporučený článek:  Poprvé jsem vyzkoušela samoobslužnou pokladnu. Kdybych si stoupla do fronty ke klasické, už jsem dávno doma

Cibule obsahuje ještě antioxidanty a sloučeniny, které hrají velkou roli při boji se záněty, snižují triglyceridy a hladinu cholesterolu. Pravidelná konzumace cibule snižuje hladinu cukru v krvi.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepříjemný zápach

Přes veškerý výčet pro tělo pozitivních složek a účinků má cibule svou stinnou stránku. Ne každému je po chuti silné aroma vycházející z cibule. Tato vůně je docela obtížná a i přes důkladné umytí ji můžeme stále cítit. Existuje naštěstí hned několik způsobů, jak se zbavit takového zápachu. Nejlepší na tom je, že se jedná čistě o přírodní produkty, které má většina z nás doma.

Doporučený článek:  Omezení cukru ve stravě prospěje zdraví

Přírodní produkty

Pro zbavení se zápachu z úst je nejvhodnější kávové zrno. To rozkousejte a máte po starostech. Vedle kávy pomůže také žvýkání petržele, máty nebo citronové kůry. Pro zbavení se zápachu z rukou nebo nádobí budete potřebovat roztok. Vytvořte si roztok kuchyňské soli a ponořte nádobí na několik minut do něj. Totéž platí i pro ruce. Skvělým pomocníkem je také citron, který rovněž dokáže neutralizovat pach cibule. Abyste předešli zápachu cibule, namočte cibuli na několik minut do vody.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/how-to-get-rid-onion-smell.htm, https://www.britannica.com/plant/onion-plant, https://www.medicalnewstoday.com/articles/320167, https://www.healthline.com/nutrition/onion-benefits
.

Doporučené články