Nejvíce návykové je víno, hned za ním následuje pivo. Alkoholismus začíná vždy nenápadně

Při alkoholu je velmi důležité znát své hranice, a co je ještě důležitější, je nutné vědět, že alkohol je silně návykový. Ne každý druh si vás ale získá stejně rychle jako jiný. Alkoholismus postihuje stále více lidí, stále více žen a dospívajících a boj proti tomuto zlozvyku může být dlouhý, tvrdý a často i neúspěšný.

Překvapivé výsledky

Na vrcholu seznamu druhů alkoholu, které způsobují závislost nejrychleji, je zdánlivě nevinné víno. Výzkum ukazuje, že je nebezpečné zejména pro ženy, které na něm velmi rychle získávají závislost. Muži jsou méně náchylní k závislosti na víně. V tuto chvíli stojí za to dodat, že ženy jsou jistě méně odolné vůči alkoholu než muži. Stačí několik let pravidelného pití, aby si průměrná žena zničila játra, muži to přitom trvá až 20 let.

Doporučený článek:  Jedno jablko denně je klíčem ke zdraví. Skvělé je samotné i jako sladký dezert

Druhým alkoholem na seznamu nejvíce návykových druhů je pivo. I když obsahuje relativně malé množství alkoholu, je velmi snadné si na něj zvyknout. Seznam uzavírá vodka, silnější alkohol, se kterým často spojujeme následná onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepatrné náznaky

Alkoholismus je vážná závislost, která by se neměla podceňovat, zejména proto, že její počáteční stadium nemusí vyvolávat znepokojující příznaky. Závislá osoba může působit nenápadně a pít na večírcích s přáteli a sotva ji někdo podezřívá z problému. Pokročilá fáze onemocnění však vypadá jinak, protože alkoholické nápoje jsou stále častější a lidé ztrácejí kontrolu nad množstvím vypitého alkoholu.

Doporučený článek:  Ďábelská rostlina s magickými účinky: hojivá mast zažene bolest kloubů i zad

Zároveň si nepřiznají, že mají vážný problém, a toto odmítání by mělo být varovným signálem pro blízké a přátele. I při nejmenších náznacích, které zpozorujete na svých blízkých, zbystřete, protože takový problém je třeba řešit co nejrychleji.

Zdroj: https://www.zelusrecovery.com/addiction-blog/the-most-addictive-types-of-alcohol/
.

Doporučené články