Zápachu v lednici předejde správné skladování a pravidelný úklid

Zapáchající lednice představuje problém, se kterým se potýká mnoho domácností. Ten může být způsoben řadou faktorů, včetně hromadění bakterií, rozlitého nebo zkaženého jídla. V tomto článku prozkoumáme pár tipů, jak správně uchovávat potraviny v lednici, a podíváme se i na pár tipů, jak zápachu předcházet.

Skladujte potraviny správně

Klíčovým způsobem, jak zabránit vzniku pachů ve vaší lednici, je skladovat potraviny ve vzduchotěsných nádobách. To navíc pomáhá udržovat potraviny čerstvé a zabraňuje jejich kontaktu s jinými potravinami v chladničce. Zkuste použít třeba sklenice od okurek nebo marmelády, které jste doposud vyhazovali.

Doporučený článek:  Loupání vařených brambor je někdy za trest. Díky jednoduchému triku to však půjde samo

Dávejte si také velký pozor na syrové maso. To je totiž často hlavním zdrojem nepříjemného zápachu v lednici. Skladujte proto syrové maso vždy v samostatné nádobě nebo na spodní polici chladničky. Tím totiž zabráníte tomu, aby jakákoliv šťáva z masa kapala na jiné potraviny a způsobovala nepříjemný zápach.

Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte chladničku čistou a uspořádanou

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, abyste zabránili zápachu z lednice, je udržovat ji čistou. Zvykněte si pravidelně otírat police a zásuvky vlhkým hadříkem. Nepoužívejte silně aromatické čisticí prostředky, protože mohou zanechat přetrvávající zápach, který může ovlivnit chuť vašeho jídla. Roztok vody a jedlé sody dokáže zázraky při odstraňování odolných skvrn nebo pachů. Vyzkoušejte třeba také předměty, které skvěle dokážou pachy pohlcovat a navíc je pravděpodobně už máte doma. Patří mezi ně aktivní uhlí, jedlá soda nebo třeba rozkrojený citron. Umístěte tyto předměty do lednice, abyste pomohli absorbovat nežádoucí pachy, a pravidelně je vyměňujte.

Doporučený článek:  Rajčatům z vlastní zahrady se nic nevyrovná. Úrodu podpoří jednoduché domácí hnojivo

Udržování lednice dobře organizované může také pomoci zabránit vzniku nepříjemného zápachu. Ujistěte se, že máte podobné potraviny pohromadě a že nejstarší potraviny dáváte vždy co nejvíc dopředu, abyste je spotřebovali jako první. To vám pomůže zabránit tomu, aby zapomenuté nebo prošlé jídlo způsobovalo nepříjemný zápach.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/
.

Doporučené články