Čištění špinavého toustovače nemusí být horor. Jednoduchá metoda se vypořádá i s nejodolnější špínou

Dobrý den nemůže začít ničím jiným než vynikající snídaní. Jedním z nejoblíbenějších typů snídaně jsou jednoznačně toasty. Když k nim přidáte ještě čerstvou pomerančovou šťávu a aromatickou kávu, snídani jako z hotelu máte na stole. Radost ze snídaně vás však velmi rychle přejde, když spatříte špinavý toaster od zaschlého sýra.

Čištění silné špíny

Pokud máte co do činění s těžko odstranitelnou špínou, zkuste nečistoty nejprve jemně navlhčit mokrým kartáčem a nechte několik minut odstát. Během této doby nečistoty změknou a později je můžete zkusit jen oškrábat dřevěnou špachtlí. Abyste se zbavili tvrdých nečistot ze zaschlého sýra, stačí na pár minut topinkovač zapnout, poté znovu vypnout a zbytky sýra pak půjdou dolů lehce dřevěnou špachtlí.

Doporučený článek:  Nachystejte podzimní piknik plný sezónních produktů v chutných kombinacích

Čištění topinkovače zvenčí nepředstavuje až tak velké problémy. K odstranění tuku z topinkovače stačí obal nastříkat sprejem, počkat několik minut a poté nečistoty otřít hadříkem z mikrovlákna nebo papírovou utěrkou. Chcete-li odstranit zbytky čisticího prostředku, můžete použít hadřík navlhčený v čisté vodě a poté otřete dosucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní pravidla čištění

Zařízení, ve kterých se hromadí zbytky potravin, vyžadují pravidelné čištění. Na drobcích a jiných zbytcích se mohou množit bakterie a houby, spálené zbytky mohou ovlivnit chuť jídel a samotný topinkovač může vypadat jednoduše nevzhledně. Topinkovač je třeba pravidelně čistit. Čím častěji to děláte, tím snazší bude odstranění nečistot. Během čištění musí být zařízení vypnuto z proudu.

Doporučený článek:  Správné zalévání rajčat ve skleníku je základem bohaté úrody

Nikdy nemyjte elektrické spotřebiče, jako je topinkovač, namáčením do vody jako běžné hrnce. K čištění používejte pouze měkké hadříky, ručníky, houby, kartáče. Pro těžší nečistoty použijte dřevěnou špachtli. Nikdy nepoužívejte dráťenky, agresivní čisticí prostředky a kovové nástroje, které mohou poškrábat povrch. Po vyčištění topinkovače počkejte několik hodin, než jej znovu použijete.

Zdroj: https://www.reason.pk/blogs/news/how-to-clean-your-sandwich-maker-in-just-3-easy-steps
.

Doporučené články