Škůdce v květináči prozradí plátek čerstvé okurky. Včasný zásah může rostliny zachránit

Zdravé a krásné pokojové rostliny dokážou rozjasnit jakýkoli pokoj. Aby však byly skutečnou ozdobou, musíme se o rostliny umět správně postarat a chránit je před různými chorobami a škůdci. Někdy se však mohou v substrátu objevit škůdci a pomalu ničit naše květiny.

Trik s okurkou

Mnoho lidí si neumí představit svůj vysněný domov bez rostlin. Dělají interiéry příjemnějšími, úžasně zdobí místnosti, a některé mohou dokonce čistit vzduch od škodlivých toxinů. Navzdory náležité péči se někdy stává, že s rostlinami, které se dosud vyvinuly, se stane něco špatného. Jak rozlišit, zda je špatný stav rostliny způsoben nedostatečnou péčí, nebo přítomností škůdců v zemi? Existuje jeden vynikající patent, který rychle rozptýlí pochybnosti.

Doporučený článek:  Dobře poskládané nádobí v myčce zajistí nejlepší účinky při mytí

K provedení tohoto triku stačí kousek čerstvé okurky. Okurka by se měla nakrájet na plátky o tloušťce nepřesahující 1 cm a poté položit na vlhký povrch v květináči. Příliš suchá způsobí, že se k ní zelenina přilepí. Plátky by se měly nechat asi 24 hodin – po této době bude vše jasné. Pokud škůdci bydlí v zemi, zelenina bude od parazitů poškozená.

Zdroj obrázku: Freepik

Výrazné změny

Abyste mohli dostatečně brzy reagovat, musíte se důkladně podívat na rostliny a zkontrolovat jejich půdu – paraziti tam často žijí. Jsou mimořádně nebezpeční, protože poškozují kořenový systém a zvyšují riziko úhynu rostlin.

Doporučený článek:  Alobal usnadňuje život už dlouhé roky. Přesto málokdo tuší, že každá strana má jiné využití

Hmyz, který žije v substrátu, zahrnuje většinou larvy mušek a je velmi obtížné je vidět. Parazitováním na rostlině poškozují její kořenový systém, kvůli čemuž jsou listy žluté, chřadnou a mohou se na nich objevit skvrny. Důsledkem toho je narušený vývoj, nižší odolnost vůči chorobám, a po určité době dokonce úplná smrt rostliny.

Zdroj: https://www.ourhouseplants.com/guides/house-plant-pests
.

Doporučené články