Zápach ve dřezu má snadné řešení. Pomůžou zásoby, které najdeme v každé spíži

Kuchyňský dřez patří mezi místa, kde nejen denně myjeme nádobí, ale dostane se do něj spousta nevhodných látek a jídla, které ho může snadno ucpat. Linout se může nepříjemný zápach, který prostoupí bytem, a bude velmi těžké se ho zbavit. Poradíme, co můžete použít na jeho odstranění a co dělat pro to, aby se podobný problém již neopakoval.

I neucpaný dřez může zapáchat

Pokud dřez nebudete pravidelně čistit, snadno se může stát, že bude zapáchat, i když do něj nebudete nic házet. Zápach může způsobit spousta prostředků nebo zbytky jídel. Pomocí domácích metod si ale můžete poradit. Jsou levné, účinné a navíc vám ušetří spoustu času. Co můžete použít v boji proti zápachu ze dřezu?

Do sifonu nebo potrubí se snadno dostanou zbytky jídla, když oplachujete talíře. Ve dřezu ale najdete také spoustu usazenin, které mohou zapáchat. Pokud dřez a sifon pravidelně nečistíte, může se tak stát během několika týdnů. Ucpaný nebo zapáchající odpad pak může způsobit ještě další problémy, na které si pak budete muset zavolat odborníka. Jaké domácí prostředky budou fungovat k vyčištění dřezu?

Doporučený článek:  Nepříjemný zápach linoucí se ze dřezu má snadné řešení. Účinnou pomoc najdeme přímo v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Nejen horká voda může pomoci

K odstranění zápachu můžete použít například horkou vodu. Rozpustí usazeniny a také ničí bakterie, které se mohou v odpadu vyskytovat. Použít můžete také jedlou sodu, která působí dezinfekčně. Nasypte jeden celý pytlík do odpadu a zalijte vroucí vodou. Ocet je také známým prostředkem, který můžete použít. Nalijte ho v případě, že cítíte nepříjemný zápach, a budete mít hotovo.

Nepříjemný zápach může být způsobený nejen jídlem nebo jeho zbytky, proto je nutné pravidelně kontrolovat odpad a dřez. Můžete sice použít chemické prostředky, ale jestli máte rádi své okolí a sami sebe, nepoužívejte je, protože se snadno můžete těchto látek nadechnout a způsobit si problémy. Na vyčištění budete potřebovat dvě balení jedlé sody a litr octa. Nasypte do odpadu sodu, zalijte octem a po několika minutách prolijte čistou vodou.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/not-available.html
.

Doporučené články