Recept pro krásné ruce, kterým ani největší mrazy neublíží. Citronová maska dokáže zázraky

Nejedna žena si stěžuje na špatně vyživené a suché ruce. Mnoho žen, které se starají o kosmetiku obličeje, krku a dekoltu, vynechávají péči o tuto část těla. A to je velká chyba, protože z dlouhodobého hlediska mohou ruce vypadat zanedbaně a mnohdy začnou velmi brzy stárnout. Jak omladit ruce domácími prostředky, které máte bezpochyby doma?

Ruce jsou vizitkou ženy

Říká se, že ruce a nehty jsou ženskou vizitkou. Manikúra a zdravá ruka příjemná na dotek svědčí o tom, že o sebe žena pečuje. Pokožka na rukou je velmi jemná, a stejně jako obličej, je vystavena škodlivým účinkům vnějších faktorů. V každodenní péči bychom měli věnovat zvláštní pozornost krku, ale i pokožce rukou. Oborníci upozorňují, že na těchto částech těla je nejviditelnější zub času. Takže nemůžete zapomenout na pravidelnou péči. Na podzim a v zimě mohou být zejména ruce extrémně suché a drsné. Někdy samotný hydratační krém nestačí a bude nutné i další ošetření. Nemusíte však utrácet jmění.

Doporučený článek:  Že je veganská majonéza drahá? Takto snadno si ji vyrobíte doma!

Jak se starat o jemnou pokožku rukou?

Pokud chcete, aby vaše ruce byly krásné po mnoho let, nejprve jim poskytněte ochranu. Používejte gumové rukavice při úklidu, abyste je nevystavovali čisticím prostředkům. Kromě toho v období podzimu a zimy, kdy teplota začne klesat pod 10 stupňů Celsia, noste bavlněné nebo kožené rukavice. Studený vzduch může způsobit poškození tenké kůže na rukou.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí maska pro omlazení rukou

V péči o pokožku obličeje, stejně jako tělo a ruce, přichází na řadu domácí kosmetika. Účinky přírodní kosmetiky jsou neocenitelné a používané již po staletí. Doporučujeme připravit si domácí masku na ruce, díky níž dokonale zvláčníme a vyživíme tuto část těla a zároveň ušetříme spoustu peněz. Drahé procedury v kosmetických salonech budou zbytečné. Tato léčba nejen zvláční a vyživí pokožku rukou, ale také omladí ruce a zbaví je popraskání.

Doporučený článek:  Jediná chyba zkazí celou várku nakládaného zelí. Všechny zásoby připravené na zimu skončí v koši

Co budete pro výrobu masky na ruce potřebovat?

  • dvě lžíce jedlé sody,
  • lžíci citronové šťávy,
  • čtyři lžíce medu.

Všechny složky by měly být smíchány tak, aby se vytvořila homogenní směs. Poté aplikujte masku na ruce (můžete si navléci tenké rukavice) a nechte působit 20 minut. Po uplynutí této doby smyjte teplou vodou. Ruce osušte a popřípadě ještě dodejte hydrataci výživným krémem.

Zdroj: https://www.khaleejtimes.com/wknd/honey-and-lemon-for-soft-hands
.

Doporučené články