Zdravá snídaně prodlužuje život. Večeře ve špatnou hodinu má naopak katastrofické následky

Možná se během dne zapomínáte najíst a doháníte to večer. Je to ale důvod, proč přibíráte na váze. Nutné je započít den dobrou snídaní, kterou si sami připravíte. Během dne pak jezte i další pokrmy, nikdy jídlo nenechávejte na večer, protože je to nejhorší doba. Jestliže svému tělu nedodáte dostatek kalorií, časem se to může projevit na vašem zdraví. Na druhou stranu jídlo potřebujeme k životu.

Jak ovlivňuje doba jídla délku života?

Doba, ve které jíte, dost souvisí s délkou vašeho života. Dokonce jsou na to výzkumy, které ukazují, že lidé, kteří žijí především v noci, mohou mít mnohem kratší život. Souvisí to hlavně s jídlem, které si v noci dopřávají. Vědci studii prováděli s myšmi, které rozdělili na šest skupin. Podle toho, jak měli rozdělené jídlo, pak studovali jejich chování i délku života. Myši, které měly přístup k jídlu po celý den, žily 800 dní. Ty, které měly nízkokalorické potraviny, se dožily o 75 dní více.

Doporučený článek:  Ryby tvoří důležitou součást jídelníčku těhotných žen. Pozornost je třeba věnovat jejich přípravě

Tím, jak se jim zkracoval čas, během kterého mohou jíst, se prodlužoval jejich život. Nejdéle tak žila zvířata, která měla omezený nejen počet kalorií, ale také dobu, během které si mohla jídlo dát. Je to velmi zajímavý výsledek, který můžeme pozorovat i na sobě. Velmi často tak souvisí doba, ve které jíme, s tím, jak žijeme a jak dlouhý náš život bude. Podstatné je také to, co jíme.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezení kalorií souvisí s věkem člověka

Vědci došli ještě k několika dalším zajímavým poznatkům. Narušený spánek myší, které byly testované, mohl zkrátit jejich život. Jestliže chcete stárnout pomalu, aby se to neprojevovalo na vaší pokožce, měli byste si dávat jídlo nějakou dobu předtím, než jdete spát. Pokud si dáváte snídani brzy ráno, tělo bude mít spoustu času jídlo strávit. Jestli jíte později večer a pak jdete spát, můžete bojovat s problémy, jako je reflux.

Doporučený článek:  Prošlé potraviny se nedoporučují jíst, mohou být nebezpečné pro zdraví

Jestliže si dáváte jídlo v noci, můžete si narušit celý rytmus. To vede k nespavosti a to už je pouze krok k nadváze, srdečním chorobám nebo cukrovce. Proto je velmi vhodné přemýšlet nad tím, co jíte, a to nejen večer.

Zdroj: https://www.forkliftandpalate.com/manheim/blog/when-is-the-best-time-to-eat
.

Doporučené články