Zahradní salát s domácím dresinkem je výborný samotný i jako příloha

Tento druh salátu možná není úplně známý, ale rozhodně vám bude chutnat. Je to nejlepší salát, který můžete vždy udělat z toho, co máte zrovna po ruce. A jeho název vám dobře napoví, co všechno do něj můžete dát a smíchat dohromady. Zapomínat nesmíme ani na dresink, který dá salátu tu správnou chuť. S obojím vám velmi rádi poradíme.

Co můžete dát do zahradního salátu?

Zahradní salát si může každý poskládat z toho, co běžně roste na našich zahradách. Podle toho také získal svůj název. Připravovat si ho můžete neustále, a to hlavně během léta. Nejenže si všechny suroviny můžete vypěstovat na vlastní zahradě, ale také je levně najdete v obchodech. Jestli chcete najít lahodný salát bez přidání masa, tohle je recept přesně pro vás.

Doporučený článek:  Cuketový salát na německý způsob osvěží v horkém létě

Ledový salát je základní složkou. Přidejte také salátovou okurku a rajčata. Dobré je přidat i něco sladšího, např. mrkev. Salát natrhejte na menší kousky. Cherry rajčata můžete nechat celá nebo je rozkrojit napůl. Okurku nakrájejte na kolečka. A nakonec mrkev nastrouhejte na jemnějším struhadle. Díky tomu nebude vůbec vadit, že je syrová.

Zdroj obrázku: Freepik

Vynikající dresink na salát

Tento dresink můžete používat jako základní pro mnoho druhů salátů. Smíchejte 1 díl octa na 3 díly olivového oleje. Potom přidejte dijonskou hořčici. Nakonec vše ochuťte solí a pepřem. Jestli se cítíte připravení na experimenty, můžete použít i jiný druh hořčice nebo jiné koření. Tím salát rozhodně vylepšíte a navíc bude vždy chutnat trochu jinak.

Doporučený článek:  Vynikající salát s květákem a kuřecím masem pro celou rodinu

Na vylepšení svého salátu můžete použít česnek, citronovou kůru, sušené nebo čerstvé bylinky podle své chuti. Jestli chcete mít dresink trochu sladší, můžete klidně přidat malé množství medu nebo cukru. Vždy ale použijte jen jedno z toho. Vyzkoušet lze také jablečný ocet místo klasického, ale na trhu najdete také rýžový, bílý, šampaňský nebo červený vinný ocet.

Zdroj: https://natashaskitchen.com/easy-garden-salad-recipe/
.

Doporučené články