Vždy jezdím do drive-thru, i když čekám desítky minut ve frontě aut. Jako rodič nemám jinou možnost

U nás doma máme rádi fast food. Ano, víme, že to není zrovna nejzdravější strava, ale občas je to prostě pohodlné řešení, zejména když máte dvě malé děti, manžela, práci a domácnost. Ale co je na tomhle všem nejzajímavější je, že pokud se rozhodneme pro fast food, většinou vůbec nevstupujeme dovnitř restaurace. Ne, místo toho stojíme v dlouhé frontě u drive-thru a pomalu popojíždíme. Teď si pochopitelně budete myslet, že naše počínání nemá logiku. Proč být desítky minut ve frontě, když za tu dobu bychom se mohli klidně nechat obsloužit uvnitř fast foodu a dojet domů?

Doporučený článek:  Vyrazit do Polska na nákup byl omyl. Téměř nic jsme neušetřili a navíc dostali pokutu

Kamarádka mi jednou řekla: „Ale proč to děláte? Když byste zaparkovali a šli dovnitř, dostali byste jídlo mnohem rychleji!“ A pravdou je, že má pravdu. Pokud se podíváme dovnitř, obvykle tam není tolik lidí a je tam klid, volné stoly, žádné fronty. Ale ona nemá děti, takže tohle nemůže pochopit.

Zaparkovat auto a jít do restaurace s dvěma malými dětmi může být obrovská výzva. Nejprve musíme odepnout děti ze sedaček, což je sama o sobě výzva, protože moje mladší dcera neustále skáče po autě a nemůžu jí chytit. Když se mi to konečně podaří, musím jí držet jednou rukou, zatímco druhou rukou nosím svého syna, který ještě nechodí úplně dokonale.

Doporučený článek:  Nočním náletům na ledničku předejde vyvážený a pravidelný jídelníček

Poté, co konečně vstoupíme do restaurace, musíme stát ve frontě a hlídat děti, aby si nehrály se vším co jim přijde do ruky a aby neběhaly po celé restauraci. Nedej bože, aby ještě někoho otravovaly u stolu. Když konečně dostaneme naše jídlo, musíme najít stůl, u kterého se můžeme posadit a dát dětem jídlo. A samozřejmě, vždy se něco rozlije, něco upadne na zem nebo se něco rozbije.

Po jídle je třeba děti znovu obléci, zapnout je zpět do sedaček a vyrazit domů. A všechno tohle může trvat dobrých 30 minut nebo i déle, zatímco u drive-thru může trvat jen 10-15 minut, i když je tam dlouhá fronta. Takže ano, možná bychom mohli dostat naše jídlo rychleji, kdybychom šli dovnitř, ale s dětmi je to mnohem složitější a v tuhle chvíli je prostě lepší, když je máme pevně v sedačkách a stojíme autem v koloně. Drive-thru nám usnadňuje život a je pro nás mnohem pohodlnější. A dokud nebudete mít vlastní děti, nemůžete to pochopit. Potom mi jistě dáte za pravdu.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články