Vědci znají dietu dlouhověkosti. Její zásady jsou snadné, dodržet ji může každý

Víte, jak se stravovat, abyste na tomto světě zůstali co nejdéle? Správně sestavený jídelníček je alfou a omegou celého života. Jestliže máte ve svém jídelníčku hlavně nezdravé potraviny, nemůžete se divit, že jste často nemocní, nemáte žádnou energii a navíc postupně přibíráte. Zdravé potraviny byste měli zařadit co nejdříve, protože tím zabráníte nejen předčasné smrti. Co tedy jíst, abyste žili co nejdéle?

Nejdéle žijí ti, kteří mají pestrou stravu

Především lidé ve Středomoří jsou zdraví a hlavně dlouho žijí. Je to dané tím, jaké potraviny denně konzumují. Mají pravidelný příjem nejen ryb, ale také ovoce a zeleniny, které jsou velmi důležité pro správné fungování lidského těla. Pravidelnou konzumací ryb a dalších zdravých potravin si zajistíte, že budete hubnout, vrátí se vám energie a orgány budou správně pracovat.

Doporučený článek:  Pokud se trápíte s celulitidou, poradíme vám jak a čím se jí zbavit

Takové diety nejsou klasickými dietami. Musíte naprosto změnit svůj přístup k jídlu, jinak se výsledku nedočkáte. Už i vědci dokazují, že středomořská strava může hodně pomoci. Libové maso, ryby nebo mléčné výrobky bychom měli jíst denně. Další kalorie musíte přijímat z ovoce a zeleniny, ale dávejte si také celozrnné pečivo nebo ovesné vločky. Zajistíte si přísun vitaminů a minerálů.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je také prostředí, ve kterém jíte

Vědci potvrdili, že konzumací těchto zdravých potravin si zajistíte dlouhé zdraví. Zbavíte se problémů se zdravím, například cukrovky, nebo snížíte riziko vzniku rakoviny. Nezáleží ale pouze na jídle, důležité je také prostředí, ze kterého potraviny přicházejí nebo kde jíte. Jestliže si budete jídlo užívat a žvýkat pomalu, rozhodně toho nesníte tolik, jako kdybyste do sebe jídlo naházeli během dvou minut.

Doporučený článek:  Polská šéfkuchařka radí, jak dovést vývar k dokonalosti. Na síle a vůni přidá hřebíček

Středomořská strava vám může hodně prodloužit život. Předčasná smrt je velkým problémem nejen obézních lidí, ale také těch, kteří trpí životu nebezpečnými nemocemi. Takových může být až několik desítek milionů ročně.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/mediterranean-diet/guide/
.

Doporučené články