Vývarová dieta pomůže zhubnout až 7 kilo. Během tří týdnů si tělo odpočine od zbytečných sacharidů

V březnu se tradičně slaví světový den obezity, jehož cílem je upozornit na závažné zdravotní problémy, které může tato nemoc způsobit, jako například aterosklerózu nebo cukrovku. Musíme se vážně zamyslet nad svými každodenními návyky, zejména těmi stravovacími. Proto lidé podstupují různé diety. My vám v dnešním článku povíme o takzvané vývarové dietě.

Jak funguje tato dieta

Zdravotní benefity masného vývaru, připraveného především z kostí, byly ceněny již ve starověku. Jak v čínské, tak řecké medicíně. Doporučuje se pro čištění těla a jako součást léčby onemocnění ledvin a žaludku. Zájem o vývar znovu pozvedla výživová poradkyně a naturopatka Kellyann Petrucciová, která v roce 2015 vydala knihu Boullion diet, a ta se rychle stala bestsellerem. Spousta slavných lidí a celebrit začala tuto dietu propagovat.

Doporučený článek:  Zdravé stravování je stále populárnější. Následovat můžeme několik trendů

Zmíněná dieta je kombinací nízkosacharidových diet a populární paleo diety, která je inspirována stravováním našich předků z doby kamenné. Tato dieta trvá tři týdny. Může být rozdělena do týdenních cyklů, ve kterých je povoleno pití vývaru z masa, kostí a zeleniny dva dny a ostatní dny se mohou konzumovat jen nízkosacharidová jídla. Je důležité, aby dny s vývarem nenásledovaly jeden po druhém. Poslední jídlo dne byste měli konzumovat do 19. hodiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Vývar nade vše

Během dní, kdy je povolen pouze vývar, se předpokládá, že tělo přijme pouze 300 až 500 kalorií, proto někteří lidé tvrdí, že jde o půst na vývaru. Během dne byste ale měli vypít šest klasických 250 mililitrových šálků. Vývar by měl obsahovat především masové složky získané nejlépe z organického chovu. Základem proto mohou být chrupavky, kosti a kostní dřeň. Upřednostňujte hovězí a drůbež. Rostlinné přísady použijte klasicky mrkev, petržel, celer a cibuli. Vývar by se měl vařit pomalu a dlouho. Někdy je uváděno, že by se měl táhnout i celý den.

Doporučený článek:  Cukr je nezdravý, jeho náhražky ale nemusí být lepší. Oslaďte si život jinak

Během následujících pěti dnů mohou být zdrojem bílkovin bílé maso, ryby a vejce. Jídla musí být samozřejmě doplněna zeleninou, ale s nízkým obsahem škrobu, například chřest, špenát, brokolice, rajčata a papriky. Ovoce je povoleno jen jednou do dne a nejlépe to z kyselých odrůd jablek, citrusů a bobulí. Z jídelníčku odstraňte všechny obilninové výrobky. Tato dieta je účinná hlavně pro snížení váhy. Za tři týdny můžete shodit až 7 kilo. Avšak jelikož zahrnuje vyřazení mnoha potravin, nikdo nezaručuje, na jak dlouho se těch kilo zbavíte. Chrupavky a kosti dodají velké množství kolagenu, což může mimo jiné pomoci zlepšit stav pokožky.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/424156-can-i-lose-weight-drinking-only-chicken-broth/
.

Doporučené články