Kručení v břiše nemusí znamenat jen hlad. Některé vážné příčiny mohou být i smrtelné

Často vám kručí v břiše, a přitom nemáte hlad? Zvuky kručení ve vašem žaludku vůbec nemusí souviset s hladem. Pokud jiné příčiny kručení neznáte, čtěte dál. Je dobré věnovat těmto podivným zvukům pozornost, protože mohou znamenat i nepříjemné problémy, zvlášť pokud trvají delší dobu. Co všechno může kručení v břiše značit?

Můžete mít problémy se žaludkem

Odkud se bere kručení v břiše? Není to pouze trapný pocit, když jste ve společnosti a bublavý zvuk se objeví. Někdy to může značit zdravotní problémy, které je potřeba řešit. Věnujte tak pozornost nejen samotnému kručení, ale také okolnostem, za kterých vzniklo. Kručení v žaludku vzniká z pohybů střev a jedná se o normální zvuk. Tím, že se střeva hýbou, můžete mít jasno o tom, že fungují správně. Potrava se smíchá se šťávami, plyny se srážejí a díky kvůli tomu slyšíme nepříjemné zvuky.

Doporučený článek:  Každý druh rýže se hodí pro specifické použití

Pokud vám v břiše vůbec nekručí, měli byste se mít na pozoru. Může to znamenat střevní neprůchodnost, kterou budete muset řešit se svým lékařem. Neprůchodnost střev může ve výjimečných případech způsobit i smrt. Samozřejmě ale kručení v břiše může znamenat, že máte hlad, jestli jste dlouho nejedli.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestliže vám kručí v břiše i v noci, může se jednat o problém

Kručení v břiše může značit zdravotní problémy nebo onemocnění střev. Objevit se může zánět žaludku, ale také otrava jídlem nebo prasknutí peptického vředu. Jestliže se navíc nepříjemné zvuky ozývají také v noci, pozorujte také další příznaky. Bolesti břicha nebo pocit plnosti rozhodně neznačí nic dobrého.

Doporučený článek:  V autech se začaly objevovat plechy s ovocem. Zkušené hospodyňky díky tomu šetří elektřinu

Kručení se může objevit také v případě, že jste velmi často ve stresu. V takovém případě možná nejíte vůbec, nebo naopak si dáváte hodně jídla, navíc nezdravého. Zvyšuje se adrenalin v krvi, a tím pádem se stahují svaly kolem trávicího systému. Můžete také mít potravinovou alergii, a pokud si dáte něco, co vám nesedne, projeví se to právě škrundáním v břiše.

Zdroj: https://www.webmd.com/digestive-disorders/stomach-cramps
.

Doporučené články