Voda s jablečným octem pomáhá rychleji vystřízlivět

Asi každý, kdo to přehnal s alkoholem, přemýšlel, co udělat, aby rychleji vystřízlivěl. Existuje nějaká metoda proti tomu, aby vám praskala hlava? Kolik vody potřebujete vypít, abyste se zbavili Sahary v ústech? Poradíme.

Odbourávání je individuální záležitost

Jak dlouho trvá vystřízlivění? Teoreticky během jedné hodiny tělo dospělého odstraní množství alkoholu, které na dechovém testeru odpovídá 0,2 promile. Ovšem ve skutečnosti záleží na rychlosti, s jakou je alkohol v těle rozkládán a vylučován, což je individuální a závisí to na mnoha faktorech včetně toho, co jste naposledy jedli, jaká je vaše genetická výbava atd. Neexistuje metoda, která by výrazně zkrátila vystřízlivění. Níže uvedené způsoby vám pomohou cítit se lépe a stimulací metabolických procesů trochu urychlí čas potřebný k trávení alkoholu.

Doporučený článek:  Káva snižuje riziko cukrovky a vylepší den. Oblíbené přísady ji ale úplně zničí
Zdroj obrázku: Freepik

Vitamín C pomáhá

Alkohol způsobuje dehydrataci, proto je důležité během jeho popíjení i později pít nealkoholické tekutiny (víno si ředit vodou apod.). Pro metabolizaci alkoholu v játrech je důležitý vitamín C, protože kyselina askorbová nepřímo pomáhá při přeměně alkoholu na acetaldehyd. Vitamín C se také podílí na vylučování toxinů z těla. Další metodou je vyzvracet nestrávené zbytky alkoholu z trávicího traktu. Pití vody s citronem, zeleninové šťávy, smetany s olivovým olejem a další tipy jenom hydratují tělo, což je sice prospěšné, ale na proces střízlivění nemají příliš vliv. Sacharidy ve formě nějakého nápoje s glukózou zase pouze doplní nedostatek energie a budete se cítit o něco méně unavení. K vystřízlivění ale také nepomohou.

Doporučený článek:  Jirka: Číšník mě v restauraci ztrapnil před novou známostí. Při objednávce jsem špatně vyslovil název jídla

Zkuste jablečný ocet

Užitečná bývá voda s jablečným octem, která navzdory nepříliš příjemné kyselé chuti pomáhá vyrovnat pH organismu, a potom se alkohol snáze odbourává. Alkohol totiž značně okyseluje tělo a vyplavuje z těla živiny jako draslík, hořčík, sodík, vápník, vitamíny B6, B12 nebo vitamín C.

Zdroj: https://omre.co/blogs/news/is-apple-cider-vinegar-good-for-hangovers
.

Doporučené články