Banány s červenou špičkou jsou zárukou kvality i šetrného pěstování. Lepší už sehnat nelze

Červená špička banánů v obchodech je v Čechách velmi netradiční. Pravděpodobně jste se s tím nikdy nesetkali, ale můžete to vidět při cestování do zahraničí. Co to znamená, když má banán červenou špičku z vosku? Budete se divit, ale mělo by vás to přesvědčit, abyste si tyto banány okamžitě koupili a vychutnali. Co stojí za barvením banánů červeným voskem?

Běžná praxe v Austrálii

U nás se s tím sice asi nesetkáte, ale v Austrálii i dalších zemích se jedná o běžnou záležitost. Tomuto označení se říká Red Tip a banány s červenou špičkou můžete najít na policích i velkých supermarketů. Jedná se o zvláštní symbol ekologického zemědělství, se kterým přišli Dianna a Frank Sciaccaovi v roce 1998. Co přesně toto označení říká?

  • Banány mají sladší a krémovější chuť.
  • Pěstování probíhalo bez použití chemikálií na Ecoganic farmě.
  • Ovoce má delší trvanlivost na policích a je vždy čerstvé.
  • Je schváleno organizací The Great Barrier Reef Fundation (nezisková organizace pro ochranu Velkého bariérového útesu).
Doporučený článek:  Pití kávy nalačno nemá dle odborných studií negativní vliv na zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Proč kupovat právě tyto banány?

Podle Franka Sciaccy bychom měli vždy kupovat banány, které mají toto označení. Znamená to totiž, že byly vypěstovány v souladu s přírodou. To je něco, co se z tradičního (většinou používaného) zemědělství vytratilo. Příroda se vyvíjela stovky tisíc let, aby byla v rovnováze, a poskytne nám vše, co potřebujeme. Zemědělci dnes bohužel používají hodně chemie a pesticidů, aby ovoce lépe chutnalo a déle vydrželo, což přírodě škodí.

Ecoganic přístup k zemědělství je jedinečný

Ecoganic znamená, že pěstitelé využívají jen přirozených procesů přírody. Nepoužívají žádnou chemii a postřiky proti nemocem, hmyzu ani jiným problémům. Díky tomu je ovoce nejen zdravější, ale koupí podpoříte také zemědělce, kteří se snaží vymanit z honby za penězi a pěstují ovoce s láskou k přírodě. Ecoganic je přirozený a holistický přístup k zemědělství, který by měl existovat po celém světě. Bohužel většina lidí využívá tyto postupy maximálně při vlastním pěstování na zahradě.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/red-tip-bananas
.

Doporučené články