Žvýkání je zdravé! Pomůže po operaci, podpoří hubnutí, a dokonce oddálí porod

I když se na žvýkačky možná díváte s odporem, mohou být našemu zdraví prospěšné. Když vidíte člověka žvýkat, možná si řeknete, že to není hezký pohled, zvlášť když s vámi mluví. Pomocí žvýkaček se ale můžete zbavit problémů se střevy, také se dočkáte štíhlejší postavy. Těhotné ženy mohou žvýkat, aby neporodily předčasně. Žvýkačky se hodí také po operacích, protože po těch je většinou problém s trávicím systémem.

Žvýkačky nejen čistí dutinu ústní, ale hodí se i pro těhotné

Žvýkačky můžete najít ovocné nebo například s mátou a jinými bylinkami, které osvěží váš dech. Není nic jednoduššího než si po každém jídle dát kousek žvýkačky, která nejen osvěží váš dech, ale také vás zbaví bakterií a dalších nečistot v dutině ústní. Žvýkání může hodně ovlivnit vaše zdraví, představíme si situace, kdy může pomoci.

Doporučený článek:  Jídlo pro chudé, které dnes patří mezi nejoblíbenější pokrmy

Výzkumy ukázaly, že žvýkačky jsou vhodné především pro těhotné ženy. Bakterie, které jsou v ústech, mohou způsobit záněty dásní, mohou se dostat až do krve, a způsobit tím problémy těhotným ženám. Jestliže o své zuby a ústní dutinu nepečujete, v těhotenství se vám to může vymstít. Bakterie a nečistoty v ústech mohou způsobit nejen předčasný porod, ale také vyvolat potrat. Rozhodně by se ústní hygiena neměla brát na lehkou váhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Žvýkání je vhodné i po operacích

Pozitivní účinky žvýkání byly prokázány také v případě, že máte po operaci srdečního svalu. Neposilují sice žádný orgán, ale díky žvýkání zabráníte střevní neprůchodnosti. K té dochází právě po otevřených operacích srdce. Je to pomoc, kterou můžete mít pokaždé po ruce. Žvýkačky koupíte v každém obchodě a hodí se do kabelky i do auta. Navíc jsou levné.

Doporučený článek:  Cukr je nezdravý, jeho náhražky ale nemusí být lepší. Oslaďte si život jinak

Jsou také vhodné při hubnutí. Žvýkáním můžete docílit toho, že nebudete strkat do úst sladkosti nebo slané pochutiny, které nejsou pro zdraví vhodné. Díky žvýkání žvýkaček bez cukru se zbavíte nejen chuti na sladké, ale rozhýbete žvýkací svaly a jídlo si pak budete více vychutnávat. Žvýkáním si udržíte štíhlou linii a budou se hodit v případě, že nemáte po ruce žádnou zdravou svačinku.

Zdroj: https://time.com/collection/guide-to-weight-loss/4736062/slow-eater-chew-your-food/, https://www.sts.org/media/news-releases/chewing-gum-after-heart-surgery-may-help-relieve-gut-problems, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7282619/, https://blog.ochsner.org/articles/5-reasons-chewing-gum-is-good-for-you
.

Doporučené články