Vlašské ořechy mají pro naše tělo skvělý přínos. Ne každý jich ale může sníst neomezené množství

Vlašské ořechy jsou sice kaloricky hodnotné, ale nemělo by se na ně zapomínat. Mají spoustu vlastností, které jsou vašemu tělu prospěšné. Můžete si z nich vyrobit například tinkturu, která se ale dělá ze zelených ořechů, které se sklízejí do poloviny července. Jaké vlastnosti tedy vlašské ořechy mají?

Omega-3 mastné kyseliny jsou devízou ořechů

Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem spousty vitaminů a také minerálních látek a dalších živin, které tělo potřebuje ke správnému fungování. Kyselina listová, vitaminy skupiny B jsou tu v největším zastoupení. Ořechy si dejte také v případě, že máte menší problémy se srdcem. Snižují hladinu cholesterolu a poradí si také s vysokým krevním tlakem. Neohrozí vás infarkt ani mrtvice.

Ořechy jsou také plné mastných kyselin a také polyfenolů, které působí proti rakovinným buňkám a vaše zdraví bude chráněno. Nervová soustava bude podpořená právě tím, že budete jíst vlašské ořechy. Zpomalí se proces stárnutí a pozitivní vliv mají ořechy na trávicí systém, který bude fungovat mnohem lépe. Vlašské ořechy se pak používají také v kosmetickém průmyslu.

Doporučený článek:  Proč se vyplatí konzumovat goji bobule: Najdete si v nich zalíbení díky chuti i účinkům na lidské tělo

Jsou vlašské ořechy zdravé pro každého?

Navzdory tomu, že mají ořechy tolik skvělých vlastností, nejsou vhodné pro každého. Pozor by si měli dávat lidé nejen s alergií nebo pro ty, kteří mají ledvinové kameny. Můžete si z nich vyrobit například tinkturu, nedělá se ale ze zralých ořechů, ale z těch, které jsou zelené. Poradíme recept, který zvládnete i vy doma. Vlašské ořechy se hodí především pro mastnou pleť nebo pleť zničenou akné nebo jinými nedokonalostmi.

K výrobě tinktury potřebujete 30 kousků ořechů, litr vodky, sklenici cukru a 1,5 sklenice vody. Nejdříve si připravte zavařovací sklenici, do které nasypte nasekané ořechy. Nalijte vodku na vlašské ořechy, které musí být potopené. Můžete přidat i několik hřebíčků, a směs pak nechte na slunném místě. Nakonec slijte vodku, svařte cukr s vodou a tinkturu nalijte do lahví.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-walnuts
.

Doporučené články