Hubnutí je spojeno s řadou mýtů. Chybně zvolená dieta znamená nejenom neúspěch, ale i možné zdravotní problémy

Všichni víme, že držení krátkodobých diet možná na chvíli přinese kýžený výsledek, ale z dlouhodobého hlediska musíte změnit své stravovací návyky natrvalo. Všichni máme nárok na to jíst, a proto bychom se neměli omezovat. Výživa je velmi důležitá, ale musíte dbát na správný poměr živin a veškerých vitaminů a minerálů. Ohledně diet existuje spoustu mýtů, které vám představíme.

Jaké mýty kolují o dietách? Možná jste o některých už slyšeli

Myslíte si, že nemůžete míchat některé potraviny dohromady? Možná to nepůjde, ale měli byste se řídit především svým tělem, které vám dá jasné signály, že mu nějaká surovina nedělá dobře. Možná najdete člověka, který bude striktně dodržovat pravidla, pravdou ale je, že se jednou nic nestane, pokud „ujedete“. Rozhodně se nevyplatí si nic vyčítat a o to více potom cvičit nebo držet za trest hladovku.

Doporučený článek:  Obezitu je třeba léčit komplexně. Bez silné vůle a motivace se zhubnutí nikdy nezdaří

Dávejte si také pozor, abyste nespadli do propasti zvané ortorexie. Je to strach a snaha o ideální model výživy. Někteří lidé se tolik zaberou do dietu a podobných věcí, že nevidí a neslyší nic okolo sebe. Žádné rady jim nejsou dost dobré, protože oni mají svou pravdu. Možná si myslíte, že kombinací například okurky a rajčete nezískáte pro tělo to, co potřebuje, ale není to pravda. Jezte, co chcete, ale dbejte na tom, aby strava byla vyvážená.

Doporučený článek:  Dejte šanci rebarboře. Její chuť vrátí do dětství, konzumace ale přináší mnohem víc

Pravidelně pijte, jinak se voda bude ukládat a budete přibírat

Voda je pro naše tělo velmi důležitá. Všimli jste si, že ke každému hrnku kávy se přidává také sklenice vody? Káva je totiž kyselá, a tak je potřeba ji vyvážit zásaditou tekutinou, a tou je právě voda. Můžete si samozřejmě dopřát i kávu, černý čaj nebo jiné tekutiny, ale vždy dbejte na dostatek čisté a hlavně pitné vody.

Také nevěřte tomu, že maso je zdraví škodlivé. Pokud si dáte kvalitní libové maso, můžete si být jistí, že do těla dostanete zdravé bílkoviny a také tuky, které jsou k fungování těla potřeba. Klíčová je zelenina, ovoce a také mléčné výrobky, které dodají tělu vápník a další živiny. Kombinujte různé potraviny a nacházejte nové chutě, díky kterým vás hubnutí bude bavit.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/support/healthy-living/healthy-eating/dieting-myths
.

Doporučené články