Vaječné skořápky a banánové slupky končí většinou v koši. Tato chyba se může vymstít

Péče o záhony s květinami, ovocem i zeleninou je potěšením pro každého majitele zahrady nebo jakéhokoli pozemku. Nezáleží na tom, kolik máte doma místa. Vždy si můžete něco vypěstovat a užít si hodně radosti. Vždy musíte ovšem poskytnout půdě i rostlinám potřebnou péči. Hnojení je nedílnou součástí práce na zahradě a přírodní způsoby jsou vždy vítané. Použití vaječných skořápek a slupek od banánů je přitom velmi pohodlné a účinné.

Proč právě tyto produkty?

Všichni víme, že banány i vejce jsou plné minerálů a vitamínů prospěšných pro lidské tělo. To samé platí i pro rostliny. Vejce obsahují hodně vápníku a banány zase hodně draslíku. Obojí je velmi důležité pro zdravý růst a vývoj rostlin na zahradě i doma. Vajíčka i banány můžete zahrabat do země záhonu, aby půda byla vyživená a kořeny rostlin mohly absorbovat minerály.

Doporučený článek:  Jemná a nadýchaná míchaná vejce se vždy podaří díky citronu. Dobře funguje také majonéza

Záhony byste měli ideálně hnojit tímto způsobem dříve, než tam zasadíte rostliny. Potom byste mohli poškodit kořenový systém rostlin. Oba produkty musíte zahrabat minimálně do hloubky 25 cm, abyste nepřilákali nezvané hosty nebo hnojivo nevyhrabali domácí mazlíčci. Kromě toho tímto způsobem zabráníte šíření nepříjemných pachů, které můžete cítit z rozkládajících se vajec a banánů.

Zdroj obrázku: Freepik

Tekuté hnojivo z přírodních složek

Jestli jste produkty nestihli zahrabat před výsadbou, můžete zvolit jinou možnost. Skořápky z tuctu vajec a pár slupek od banánů vložte do hrnce nebo plastového kbelíku a zalijte vodou. Nechte minimálně jeden den stát, aby suroviny pustily vitamíny a minerály do vody. Poté roztok přeceďte a výslednou tekutinou můžete hnojit po celou vegetační sezónu alespoň jednou za měsíc.

Doporučený článek:  Mrazení uchová houby stejně dobře jako oblíbené sušení

Pro jaké rostliny je toto hnojivo dobré?

Skvělou zprávou je, že se toto hnojivo hodí téměř pro všechny rostliny na zahradě i doma. Velmi pozitivní vliv bude mít zejména na rajčata a další lilkovitou zeleninu. Používat byste ho neměli jen na rostliny, které rostou v kyselé půdě. Jinak se nemusíte ničeho obávat a s klidným srdcem můžete hnojivo používat po celé zahradě.

Zdroj: https://www.almostoffgrid.com/blogs/almost-off-grid/making-houseplant-tea-with-eggshells-and-banana-skins
.

Doporučené články