Rajčatová šťáva pročistí organismus, usnadní hubnutí a předejde rakovině. Stačí vypít sklenici denně

Pití rajčatové šťávy sice není tolik oblíbené, rozhodně se ale vyplatí ji konzumovat, protože má pro naše tělo velký význam. Jakou má chuť a proč je lepší než samotná rajčata? Představíme osm důvodů, které vás jistě přesvědčí.

Rajčatová šťáva obsahuje spoustu vitaminů

Možná se vám to nezdá jako dobrý nápad, ale pití rajčatové šťávy má spoustu zdravotních výhod. Navíc se lépe konzumuje než samotná rajčata, přidat si do ní můžete i oblíbené koření. Obsahuje látky, které jsou dobré pro naše tělo. Vitamin C je klasika, která je pro tělo podstatná. Rajčata ale obsahují také lykopen, který je nezbytnou součástí jejich šťávy. Kromě toho rajčata obsahují další vitaminy a látky, kterými pomůžou zabránit vzniku zdravotních problémů.

Doporučený článek:  „Eko“ produkty nejsou zárukou kvality. Nehledět na složení potravin se může vymstít

Zapomenout tak nesmíme na draslík, hořčík, železo ani vápník. Právě díky rajčatové šťávě můžete mít snadno splněný denní limit, co se vitaminů a minerálů týče. Navíc jsou rajčata nízkokalorická, takže si je můžete dopřát i v případě, že držíte dietu. Jaké další výhody pití rajčatové šťávy přináší? Rozhodně bude lepší domácí varianta, ale můžete si ji koupit již hotovou v obchodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké zdravotní výhody šťáva má?

Rajčatová šťáva obsahuje spoustu antioxidantů, které našemu tělo pomáhají vypořádat se s volnými radikály. Ty mohou například za rychlejší stárnutí naší pokožky nebo poškozují buňky. Díky rajčatům zabráníte vzniku rakoviny, cukrovky nebo dalších vážných onemocnění. Kromě toho obsahují spoustu látek, které snižují špatný cholesterol.

Doporučený článek:  Nakládané okurky zlepšují náladu, posilují imunitu a podporují metabolismus

Právě pro srdce je rajčatová šťáva vhodná. Snižuje krevní tlak, zabraňuje vzniku infarktu. Mimo to přispívá k lepší srážlivosti krve, a nehrozí tak ucpaní cév. Hodí se v případě, že držíte dietu, protože nastartuje metabolismus, zasytí na delší dobu a nemá v sobě tolik kalorií. Díky šťávě pak budete mít pročištěný organismus, uleví se zejména játrům a ledvinám.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tomato-juice
.

Doporučené články