Tradiční přípravek na mytí nádobí nahradí přírodní produkty

Každému z nás se někdy stalo, že mu došel prostředek na mytí nádobí právě ve chvíli, kdy bylo v kuchyni nejvíce špinavého nádobí. Nemusíte přitom ihned běžet do obchodu a kupovat drahé prostředky. Místo toho vám poradíme, jak si připravit čistidlo v pohodlí domova ze surovin, které máte neustále po ruce. Uvidíte, že nádobí bude znovu dokonale čisté.

Jedlá soda a ocet

Tohle je nejslavnější kombinace, kterou můžete v domácnosti použít prakticky na všechno. Odstraní i nejhorší skvrny, které máte na nádobí. Spojení těchto složek zajistí, že špína a zaschlé zbytky jídla jednoduše zmizí. Stačí, když naplníte dřez teplou vodou, přidáte sklenici octa a pár lžic jedlé sody. Ihned vložte do směsi špinavé nádobí a nechte ho chvíli namočené. Potom ho opláchněte pod tekoucí vodou. A nakonec všechno utřete čistou a suchou utěrkou.

Doporučený článek:  Nečekaný lék z kuchyně: jedlá soda pomůže od otoků a zharmonizuje organismus
Zdroj obrázku: Freepik

Citron nebo kyselina citronová

Kyselost citronu nebo kyseliny citronové dokáže odstranit odolné skvrny stejně jako jedlá soda s octem. Máte-li doma citrony, můžete z nich vymačkat šťávu a přidat ji do dřezu s teplou vodou. Do teplé vody ale můžete přidat také kyselinu citronovou, která má stejné vlastnosti. Nádobí namočte, umyjte houbičkou, opláchněte pod tekoucí vodou a nakonec utřete do sucha. Důležité je, abyste nádobí opláchli pod teplou vodou. Díky tomu se zbavíte pozůstatků kyselé tekutiny.

Doporučený článek:  Podzimní produkty skvěle obohatí vegetariánský jídelníček

Mouka a sůl

Tato metoda je trochu netradiční, ale při absenci prostředku na nádobí můžete použít také kombinaci mouky se solí. Na litr horké vody ve dřezu potřebujete půl sklenice mouky a lžíci soli. Tato směs velmi dobře poslouží k odstranění všech zbytků potravin i nečistot. Dokonce tímto způsobem odstraníte i připálené skvrny na nádobí. A přitom vás to bude stát jen pár korun. Tyto metody jsou nouzové, ale můžete je používat i pravidelně, pokud chcete umývat nádobí doopravdy ekologicky.

Zdroj: https://branchbasics.com/blogs/cleaning/natural-alternatives-to-dish-soap
.

Doporučené články