Správné zalévání rajčat ve skleníku je základem bohaté úrody

Rajčata můžete pěstovat na balkonu, parapetu, terase, běžném záhonu i ve skleníku. Každá z těchto metod je trochu jiná a v každém případě musíte splnit trochu jiné podmínky. Pěstování a hlavně zalévání zeleniny ve skleníku není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Poznejte základní zahradnická pravidla. Díky tomu budete mít vždy velká a chutná rajčata.

Zapomeňte na extrémy

Na první pohled na zalévání rajčat ani jiné zeleniny není nic těžkého. Každá rostlina potřebuje závlahu, aby mohla růst. To dá rozum. Pamatujte, že pravidelnost je klíčem k tomu, abyste měli tu nejlepší úrodu. Nedostatek vody omezuje tvorbu plodů, které potom budou malé a bez chuti. Naopak příliš mnoho vody podporuje vznik plísní. Zalévání ve skleníku je proto náročnější, než si možná myslíte. Musíte se držet pár základních pravidel, která vám s tím pomohou.

Doporučený článek:  Jednoduché triky, díky kterým bramboráky při smažení nenasají tolik tuku
Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se největším chybám při zalévání rajčat

Velkou výhodou pěstování ve skleníku nebo polytunelu je fakt, že nemusíte měnit četnost zalévání podle vývoje rostliny jako u běžného pěstování. Teplo a vlhkost skleníku způsobuje, že rajčata rostou rychleji. Rajčata je dobré zalévat větším množstvím vody, ale relativně zřídka. Měli byste je zalít jednou asi za čtyři až pět dní. Během horkého léta musíte denně kontrolovat úrodu i půdu, abyste přidali vodu v případě, že to budou rajčata potřebovat.

Doporučený článek:  Dokonalá podzimní káva má vůni skořice. Prohřeje celý organismus a napomůže zdravému hubnutí

Podmínky pro pevná a velká rajčata

Po každém zalití rajčat skleník vyvětrejte. V opačném případě se zde mohou vytvořit patogenní organismy, včetně plísní. Ideální teplota pro rostliny ve skleníku je mezi 22 až 28 stupni. Společně s rajčaty do skleníku zasaďte také cibuli a česnek. Budou odpuzovat škůdce a budete mít domácí zeleninu, která podporuje imunitní systém. Do skleníku se skvěle hodí také petržel, hlávkový salát nebo špenát. Tyto rostliny navíc podporují růst plodů rajčat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-often-to-water-tomato-plants-7152127
.

Doporučené články