Moly z kuchyně vypudí výrazné vůně, důležitá je správná prevence

Mnoho druhů hmyzu je škodlivých pro lidi. Potravinoví moli nejsou přímo nebezpeční pro nás, ale kontaminují veškeré jídlo. Mezi jejich nejoblíbenější potravu patří těstoviny, krupice, mouka i další sypké suroviny. Proto je často najdete také u čaje, koření nebo sladkostí. Zbavit se potravinových molů není jednoduché, když neznáte spolehlivé metody.

Odkud potravinoví moli přicházejí?

Většina lidí si je přinese domů s nákupem v mouce, těstovinách nebo cukru. Mohou se k vám domů ale dostat také oknem. V každém případě se zabydlí ve spíži a všude zanechají pavučinky i výkaly. Podle toho nejlépe poznáte jejich přítomnost. Stejně tak ale samotné moly potkáte i v kuchyni, jakmile otevřete dvířka od skříňky.

Doporučený článek:  Orchideje si zaslouží tu nejlepší péči. Stačí jedna chyba a přijdeme o nádherné květiny nadobro

Co dělat, když jste objevili mola?

V první řadě byste měli zkontrolovat veškeré potraviny, které nejsou pevně uzavřené. Jestli se tam nachází pavučiny nebo výkaly, budete je muset vyhodit. Vytřete také samotné skříňky, abyste měli všude čisto. A pokud je to možné, přesuňte všechny sypké potraviny do uzavíratelných nádob. Při čištění skříněk použijte ocet nebo parní čistič. To vám zajistí, že zemřou nejen larvy, ale také vajíčka.

Zdroj obrázku: Freepik

Prostředky, které moli zaručeně nesnáší

Ocet je velmi dobrým začátkem, když přijde na vyhnání potravinových molů z kuchyně. Škůdci nemají rádi výrazné vůně. Použít proto můžete také mátu, hřebíček nebo bobkový list. Velmi dobře funguje také levandule. Vždy můžete využít čerstvé rostliny, koření nebo esenciální oleje. Všechno bude fungovat stejně dobře. Důležitá je přítomnost výrazné vůně.

Doporučený článek:  Dobře poskládané nádobí v myčce zajistí nejlepší účinky při mytí

Prevence je nejlepším bojovým stylem

Nikdo nechce, aby se k němu tito škůdci vrátili. Toho dosáhnete jedině tak, že budete ve skříňkách udržovat pořádek, čisto a všechny sypké potraviny budete skladovat v uzavíratelných nádobách. Nezáleží na tom, jestli budou plastové, skleněné, nebo kovové. Navíc do každé nádoby vložte bobkový list. Nezapomeňte také pořídit sítě na okna, aby se k vám hmyz nedostal oknem.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-pantry-moths/
.

Doporučené články