Vlastnosti skořice se vyplatí využít nejen v kuchyni. Přestože je aromatické koření spojováno především se sladkým pečivem, rozhodně najde své uplatnění i na naší zahrádce. Jak na to?
Především ji lze využít jako prostředek proti houbovým chorobám rostlin. Může se také osvědčit v boji proti nejobtížnějším škůdcům a bude užitečná při péči o poškozené a oslabené rostliny.
Proti plísni
U pokojových i zahradních rostlin můžeme někdy zaznamenat na listech našedlý povlak. To je jasný signál, že je napadla plíseň. V takové situaci se jako nejjednodušší řešení jeví skořice. Nasypte ji svrchu na zeminu a jemně promíchejte s půdou. Opakujte každých pár dní a problém s plísní zmizí.
Zbavte se houbových nemocí
Péče o rostliny by měla být především preventivní. Právě skořice pomůže bojovat před možným houbovým onemocněním. Čtyři polévkové lžíce práškového koření zalijte litrem studené vody. Nechte směs několik hodin odstát, nejlépe přes noc. Následně tekutinu přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Rostliny postřikujte pravidelně a houbových onemocnění se bát nemusíte.
Pro regeneraci
Prořezávání rostlin je důležitým postupem péče, ale může být pro rostliny také nebezpečné. Některé nešetrné zásahy se mohou negativně projevit. Chraňte proto rostliny pomocí skořice. Stačí řeznou oblast posypat skořicí. Její antibakteriální vlastnosti zabrání možnému vniknutí infekce. Totéž je třeba udělat v případě zlomených větviček a výhonků a také poškozené kůry. Skořice také urychlí proces regenerace rostliny.
Proti slimákům
Někteří zahrádkáři tvrdí, že slimáci jsou největší pohromou zahrady. Nenasytní plži ničí kulturní i okrasné rostliny a mohou skutečně zlikvidovat celou úrodu. Abyste je od návštěvy vaší zahrádky odradili, nasypte na zahradu kolem záhonů skořici. Její aroma je pro slimáky extrémně nepříjemné, takže se takové zábraně vyhnou.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm