Banánové slupky jsou ideálním hnojivem pro maliny

Kdo by neměl rád chuť čerstvých malin utrhnutých přímo z keře? Existuje způsob, díky kterému budou i vaše keře krásné a zajistí hojnou úrodu malin. Tajemstvím je domácí hnojivo, které je třeba keřům dopřát.

Ke správné péči a hojné úrodě někdy stačí dodržovat osvědčené metody. Jednou z nich je například použití tradičního hnojiva na maliny. Příprava je velmi jednoduchá a výsledky potěší každého milovníka těchto lahodných plodů.

Hnojit je třeba několikrát ročně

Kdy je nejlepší čas pro hnojení malin? K tomu, aby byly plody nakonec šťavnaté a jemné, je třeba správná podpora, kterou hnojivo určitě poskytne. Zásadní je i čas hnojení. Jsou tři časy, kdy by se měly rostliny hnojit. Poprvé by se mělo hnojit brzy na jaře, kdy začínají maliny růst. To je ideální doba pro aplikaci hnojiva, které posílí nově vznikající výhonky. Dále je vhodné přihnojit na přelomu května a června, kdy začínají vyrůstat nové květy. Naposledy je dobré pohnojit na konci srpna po ukončení plození. Pomůžete tak malinám připravit se na přicházející zimu.

Doporučený článek:  Bez myčky už si mnozí nedovedou představit život. Časté chyby však ničí spotřebič i nádobí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na domácí hnojivo?

Momentálně je čas na druhé přihnojení maliníků, protože právě začínají růst nové květy. V tomto období je tedy vhodné aplikovat hnojivo bohaté na fosfor. Ten svým působením podporuje dozrávání plodů. Naše babičky používaly hnojivo z banánu, které navíc obsahuje draslík a hořčík. Díky této podpoře se budete moci těšit z bohaté a chutné úrody.

Banánové slupky nakrájejte na malé kousky a usušte je v troubě. Je nutné dát si pozor, aby se nespálily. Usušené slupky rozemelte na prášek v kuchyňském robotu. Nakonec stačí prášek ze slupek vmíchat do půdy pod malinami.

Doporučený článek:  Při správném skladování vydrží jablka čerstvá až do jara

Díky tomuto domácímu hnojivu budou maliníky správně vyživené a dobře porostou. Po ochutnání domácího ovoce již na maliny z obchodu ani nepomyslíte a vychutnáte si maliny z vlastní zahrádky.

Zdroj: https://hortnews.extension.iastate.edu/1999/5-21-1999/careraspber.html
.

Doporučené články