Plastové nádoby na potraviny vyčistí výborně jedlá soda, citron nebo bělidlo

Plastové dózy na potraviny jsou výbornou volbou pro skladování zbytků a k balení oběda. Časem se však tyto nádoby mohou zbarvit a vytvoří se v nich nepříjemný zápach. To může být obzvláště problematické, pokud se pokoušíme znovu použít nádobu, která nějakou dobu ležela zapomenutá.

Naštěstí existuje několik metod, jak vyčistit zabarvené a zapáchající plastové nádoby na potraviny. V tomto článku se podíváme na některé z nejúčinnějších způsobů, jak dosáhnout toho, aby plastové nádoby vypadaly a voněly jako nové.

Jedlá soda a ocet

Jedlá soda a ocet jsou dva nejuniverzálnější a nejúčinnější čisticí prostředky. Jsou zvláště užitečné pro čištění plastových nádob, protože mohou pomoci neutralizovat pachy a odstranit zabarvení.

Doporučený článek:  Křupavé, zlatavé závitky neudělají ostudu na žádném stole. Místo strouhanky vsaďte na jiný způsob

Chcete-li použít tuto metodu, začněte tím, že do nádoby nasypete několik lžic jedlé sody. Dále přidejte tolik octa, aby zakryl jedlou sodu. Všimnete si, že směs začne šumět a bublat. To je naprosto normální a je to známka toho, že reakce funguje. Nechte směs uležet v nádobě několik hodin, pokud možno i přes noc. Poté nádobu opláchněte teplou vodou a saponátem. Jedlá soda a ocet by měly uvolnit všechny skvrny nebo zbytky, aby se daly snadno vyčistit.

Doporučený článek:  Vodu z těstovin můžeme v kuchyni ještě dobře zužitkovat
Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Citronová šťáva je další vynikající přírodní čistič, který lze použít k odstranění pachů a skvrn z plastových nádob. Jednoduše rozřízněte citron na polovinu a vymačkejte šťávu do nádoby. Poté přidejte několik lžic soli a pomocí citronové kůry nádobu vydrhněte.

Nádobu nechte několik hodin stát, poté opláchněte teplou vodou a saponátem na nádobí. Kyselina citronová v citronové šťávě by měla pomoci odstranit jakékoli zabarvení a pachy, takže nádoba bude vypadat a vonět svěže.

Bělidlo

Pokud je vaše plastová nádoba obzvláště znečištěná nebo má silný zápach, může být bělidlo vaší nejlepší volbou. Bělidlo je silný dezinfekční prostředek, který dokáže zabíjet bakterie a odstranit odolné skvrny.

Doporučený článek:  Skořice ochrání rostliny před škůdci a podpoří jejich zdravý růst

Chcete-li použít bělidlo, smíchejte jednu polévkovou lžíci bělidla se třemi litry vody. Poté namočte plastovou nádobu do roztoku na několik hodin. Nezapomeňte nádobu po namočení důkladně opláchnout teplou vodou a prostředkem na nádobí, abyste odstranili zbývající bělidlo.

Zdroj: https://www.cleaninginstitute.org/cleaning-tips/dishes/wash-dishwasher-or-hand/plastic-food-containers-and-dishes
.

Doporučené články