Vlhko i nenávidění moli: nasušené houby mohou snadno přijít nazmar, známé koření je ochrání

Pokud se i vám letos podařilo nasbírat bohatou úrodu hřibů, určitě jste přemýšleli o nejlepším způsobu jejich uskladnění. Mezi nejoblíbenější a nejdoporučovanější určitě patří sušení. Může se však velmi jednoduše stát, že tyto lesní poklady přitáhnou pozornost potravinových molů nebo vlhkosti.

Nejlepší uskladnění

Sušení hub je jednou z nejoblíbenějších metod skladování těchto lesních plodů. Sušit je můžete na slunci, v sušičce, radiátoru nebo v troubě. Dokážete díky nim vytvořit velké množství chutných jídel nebo je využít jen jako doplněk do polévek či omáček. Stačí přidat malé množství a vaše jídla naberou úplně jiný rozměr.

Doporučený článek:  Mrazení potravin má pravidla. Některé změní chuť a konzistenci

Nezapomínejte, že houby se musí čistit jen pomocí nožíku. Nikdy houby neoplachujte pod vodou, mohli byste je tím velmi rychle znehodnotit. Když jsou houby vyčištěné a nasušené, je třeba je skladovat v dobře uzavřené nádobě na chladném a suchém místě. Dávejte si pozor, aby houby nezačaly vlhnout, protože to velmi rychle způsobí tvorbu plísní, a takové houby už určitě nekonzumujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečná ochrana

Pokud se vlhkosti opravdu obáváte, dokážete si s ní poradit velmi jednoduchým způsobem. Navíc bude tento trik bojovat nejen s vlhkem, ale také s případnými škůdci, jako jsou například potravinoví moli. Ti se v naší domácnosti dokážou objevit s ničeho nic a pak už bývá velký problém se jich zbavit. Jak se říká, prevence je lepší než léčba, a tak se raději před vpádem těchto vetřelců chraňte.

Doporučený článek:  Za nedostatečným chlazením ledničky stojí často běžné chyby

Do nádoby, ve které skladujete houby, jednoduše vložte 2–3 bobkové listy. Listy dokážou absorbovat vlhkost, ale i vystrašit nezvané hosty. Hmyz nenávidí jejich zápach, a tak rychle ztratí zájem o tyto pochutiny. Houby však s listy neskladujete dlouho, protože by mohly získat specifický pach. Po přibližně týdnu listy z nádoby vyjměte a zavěste je v blízkosti polic, kde houby skladujete.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/tips-bay-leaves-in-the-pantry-69557
.

Doporučené články