Citronová kůra zbaví myčku zápachu, nečistot i vodního kamene

Věděli jste, že je zbytečné vyhazovat citronovou kůru? Může vám totiž pomoci vyčistit nejen kuchyňské spotřebiče, ale hlavně osvěží vzduch a pomůže s úklidem celé domácnosti. Citron patří mezi potraviny bohaté na vitamin C, ale pokud ho budete loupat, schovejte si kůru, kterou můžete využít jako ekologický domácí prostředek na čištění nejen myčky nádobí.

Co se dá dělat s citronovou kůrou?

Myčka nádobí patří mezi spotřebiče, které jsou dnes nejen oblíbené, ale v některých domácnostech dokonce nutné, jestli nechceme trávit mytím nádobí polovinu celého dne. Je to jednoduché zařízení, které jen naplníme nádobím, přidáme čisticí prostředek, zapneme program a nádobí pak jen vyndáme. Bohužel se ale často stává, že se z myčky line nepříjemný zápach.

Doporučený článek:  Rostlinný odpad z kuchyně a zahrady se snadno přetvoří ve výživný kompost

Ten způsobují nejen zbytky jídel, které zůstanou na talíři, ale také to, že špinavé nádobí necháváme dlouho v myčce. Mastnota a nečistoty tomu také moc nepřidají. A v takovém případě přichází na řadu citronová kůra, kterou můžete použít na vyčištění celé myčky. Ušetříte za drahé chemické prostředky a myčka bude krásně vonět po citrusech. Jak tedy citronovou kůru použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché řešení, které funguje

Zápach se může objevit nejen v myčce, ale také v dalších spotřebičích, které denně používáme. I na ně můžete použít citronovou kůru, kterou si můžete jednoduše nasbírat a usušit. Citron má spoustu skvělých vlastností, dezinfikuje a také působí antibakteriálně. Hodí se tak právě na čištění myčky nádobí. Stačí jeho kůru vložit do misky na příbory nebo položit na horní polici myčky a zapnout program.

Doporučený článek:  Sůl je výborný čistič. Poradí si s připáleným hrncem i skvrnou od vína

Citron nejenže zbaví myčku zápachu, ale ani usazeniny nebo vodní kámen nebudou mít šanci. Nádobí tak bude znovu krásně čisté a lesklé. Kůru už nebudete vyhazovat do odpadkového koše, ale vyplatí se ji hodit přímo do myčky nádobí, kde zastane svou funkci. Tento tip pak můžete poradit také přátelům, díky vám ušetří mnoho peněz.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/
.

Doporučené články